برنامه رژیم غذایی برای کم خونی فقر آهن

برنامه رژیم غذایی برای کم خونی فقر آهن

برنامه رژیم غذایی برای کم خونی فقر آهن توسط متخصصین فیتولند به‌منظور بهبود و درمان آنمی یا کم‌خونی فقر آهن طراحی می‌شود. این رژیم کاملاً شخصی‌سازی شده و همراه با پشتیبان متخصص است. همچنین ارائه جواب آزمایش CBC برای دریافت برنامه غذایی کم خونی فقر آهن ضروری می‌باشد. برای آشنایی با برنامه غذایی برای افراد کم خون ادامه مطلب را مطالعه بفرمایید.

کم خونی چیست؟

آنمی فقر آهن شایع‌ترین نوع کم‌ خونی است. کم خونی زمانی اتفاق می‌افتد که گلبول‌های قرمز برای حمل اکسیژن به اندازه کافی در رگ‌ها موجود نباشد. این عارضه میان بانوان و دختران نوجوان بسیار شایع است. البته مردان و کودکان نیز در معرض ابتلا قرار دارند. کم خونی فقر آهن به علت کمبود آهن در تغذیه و یا دفع زیاد خون حاصل می‌شود. بنابراین انتخاب یک برنامه رژیم غذایی برای درمان کم خونی فقر آهن بسیار اهمیت دارد.

علائم بالینی کم‌خونی فقر آهن

احساس سستی و خستگی زودهنگام، سرگیجه، ابتلا مکرر به بیماری‌های ویروسی و ناخن‌های قاشقی از علائم این بیماری است. کمبود انرژی، هرزه‌خواری، سست شدن دست و پا و رنگ‌پریدگی پوست نیز از دیگر نشانه‌ها می‌باشد. ممکن است مبتلایان به آنمی همزمان دارای اضافه وزن نیز باشند. بنابراین گرفتن رژیم‌های لاغری می‌تواند سبب تشدید کم خونی ایشان شود. از این رو ضروری است که این افراد از رژیم لاغری مناسب افراد مبتلا به آنمی استفاده کنند.

برای دریافت رژیم غذایی لاغری برای افراد کم خون از متخصصین فیتولند کلیک نمایید.

علت کمبود آهن چیست؟

دریافت میزان کم آهن، کمبود ویتامین‌های B12 و فولات، قاعدگی شدید، عمل جراحی و… از علل فقر آهن هستند. همچنین مشکل در سیستم سلول خونی و مصرف داروهایی که مانع جذب آهن می‌شوند از دیگر عوامل می‌باشد. به طور کلی مکمل کلسیم، لبنیات، آنتی‌اسیدها، قهوه و چای مانع جذب آهن خواهند شد. به همین دلیل توصیه‌های مهم تغذیه‌ای برای این افراد کلیدی می‌باشد.

درمان بیماری کم‌ خونی

برنامه رژیم غذایی کم خونی فقر آهن اصلی‌ترین درمان این عارضه است. در کنار آن مصرف برخی داروها و مکمل‌ها نیز موثر می‌باد. در موارد شدیدتر نیز انتقال خون صورت می‌گیرد.

معرفی برنامه رژیم غذایی کم خونی فقر آهن فیتولند

رژیم درمانی و تغذیه درمانی در کم خونی رکن اصلی درمان محسوب می‌گردد. به همین منظور متخصصین فیتولند یک برنامه رژیم غذایی اختصاصی را طراحی می‌کنند. این برنامه به صورت کاملاً شخصی‌سازی شده و بر طبق شرایط شما آماده می‌شود. همچنین ارائه جواب آزمایش CBC (آزمایش شمارش کامل خون) ضروری است. در صورت نیاز مصرف برخی مکمل‌ها نیز پیشنهاد می‌گردد.

در طول درمان علاوه بر برنامه رژیم غذایی برای درمان کم خونی فقر آهن از پشتیبانی متخصصین فیتولند بهره‌مند خواهید شد. به‌منظور دریافت برنامه، مشخصات خود را کامل و دقیق وارد کنید. ۳ تا ۵ روز پس از ثبت و درخواست، برنامه برای شما ارسال می‌شود.

سخن پایانی

داشتن یک برنامه رژیم غذایی یکی از الزامات درمان اصلی کم‌خونی فقر آهن است. برنامه رژیم برای هر فرد به صورت جداگانه طراحی می‌گردد. همچنین در هر مرحله تیم پشتیبانی ما همراه شما خواهند بود. پس بدون هیچ نگرانی، اقدام به درمان کنید. در کنار برنامه از توصیه‌های تغذیه‌ای متخصصین نیز بهره‌مند خواهید شد.

در صورت تمایل می‌توانید از سایر برنامه‌های تمرین تناسب اندام و رژیم غذایی آنلاین فیتولند بهره بگیرید.

برنامه رژیم غذایی

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

انواع برنامه‌های ورزش در خانه

برنامه افزایش حجم باسن

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

برنامه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی زوجین قبل از بارداری

برنامه رژیم غذایی کاهش وزن پس از بارداری

برنامه رژیم غذایی کبد چرب

برنامه رژیم غذایی دیابت

برنامه رژیم غذایی کنترل فشار خون

 


PN:0394

۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question