برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری تضمینی برای سلامتی مادر و نوزاد می‌باشد. در طول دوران بارداری وزن مادر از 10 الی 12 کیلوگرم افزایش خواهد یافت. برنامه غذایی دوران بارداری فیتولند به سه برنامه سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم تقسیم‌بندی می‌شود.

این تقسیم بندی بر اساس نیاز و شرایط بدن مادر و جنین نیازمند طراحی برنامه خاص می‌باشد. متخصصین تغذیه فیتولند با بهره‌گیری از تجربه فراوان و علم روز، ضمن طراحی یک برنامه رژیم غذایی اختصاصی دوران بارداری برای شما، در طی مدت نیز در کنار شما خواهند بود تا مراقب شما و نوزاد دلبندتان باشند.

اهمیت برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

اهمیت برنامه رژیم غذایی بارداری

در طول دوران بارداری وزن مادر به دلیل شرایط فیزیولوژیکی و رشد نوزاد بین 10 الی 12 کیلوگرم افزایش می‌یابد. بخشی از این افزایش وزن عمدتا به خاطر نوزاد می‌باشد. برنامه رژیم غذایی دوران بارداری باعث می‌شود:

  • رعایت برنامه رژیم غذایی باعث می‌شود، افزایش وزن مادر به میزان درست برای تامین نیازهای ضروری بدن مادر و نوزاد برای رشد و نمو بهتر وی باشد.
  • از مصرف مواد غذایی مضر برای سلامتی مادر و نوزاد جلوگیری شود
  • اطمینان داشته باشید در هر دوره سه ماهه آن‌چه برای رشد نوزاد و سلامت مادر لازم است از طریق برنامه رژیم بارداری تامین می‌شود. توجه داشته باشید عدم تامین نیازهای دوران بارداری باعث لطمات به مادر و نوزاد شده و بخشی از این موارد در دوره‌های بعد قابل جبران نخواهد بود.
  • رعایت یک برنامه رژیم غذایی دوران بارداری باعث می‌شود کاهش وزن و برگشتن به وزن ایده‌ال و مناسب برای مادر پس از بارداری اصولی‌تر و سریع‌تر شکل بگیرد.

مهمترین موضوعات برنامه رژیم غذایی بارداری

متخصصین با توجه به شرایط رشد نوزاد و تغییرات بدن مادر، دوران بارداری را به سه دوره سه اهه تقسیم نموده‌اند. در هرکدام از دوره‌های سه ماهه، نیازهای بدن مادر و بدن نوزاد متفاوت می‌باشد. به همین دلیل برنامه رژیم غذایی دوران بارداری به سه برنامه غذایی سه ماهه اول بارداری، برنامه غذایی سه ماهه دوم بارداری و برنامه غذایی سه ماهه سوم بارداری تقسیم بندی می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مراقبت‌های بارداری در سه ماهه اول، سه ماهه دوم بارداری و سه ماهه سوم بارداری را در فیتولند دنبال کنید.

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری فیتولند شامل چه مواردی می‌باشد

برنامه رژیم غذایی سه ماهه اول بارداری

متخصصان بخش تغذیه و رژیم غذایی فیتولند برای ارایه بهترین و اختصاصی‌ترین خدمات به مشتریان، ضمن برخورداری از تجربه و تخصص لازم در این زمینه مراحل زیر را برای ارایه برنامه و پایش برنامه با شما مادران گرامی طی خواهند کرد. تمام تلاش ما همراهی با شما در این دوران مهم می‌باشد.

ضمن آن‌که پس از درخواست برنامه، کانالی به شما معرفی خواهد شد تا در طی روز اگر با سوالاتی مواجه شدید از کارشناسان ما به صورت خصوصی مطرح نمایید.

 الف- تحلیل اطلاعات به صورت اختصاصی

بعد از تکمیل و ارسال فرم، متخصصان تغذیه فیتولند با شما تماس گرفته و نسبت به تحلیل اولیه اطلاعات شما اقدام می‌کنند. این بخش برای دریافت اطلاعات تکمیلی متخصصین از شما ضروری می‌باشد.

ب- ارایه برنامه رژیم غذایی

متخصصین تغذیه فیتولند طی 3 الی 5 روز کاری از زمان تکمیل اطلاعات شما، با توجه به اطلاعات دریافتی و تحلیل‌های صورت گرفته برنامه رژیم غذایی بارداری شما را طراحی و آن را به صورت ایمیل برای شما ارسال می‌نمایند.

ج- تماس با مشتری

در این قسمت از طرف کارشناسان تغذیه با شما تماس گرفته شده و ضمن اطمینان از دریافت برنامه رژیم غذایی دوران بارداری در صورت نیاز توضیحات تکمیلی به شما مادر گرامی داده می‌شود.

د- پایش برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

هر دو هفته یکبار در طی دوران بارداری، متخصصین تغذیه با شما تماس گرفته و ضمن دریافت اطلاعات اولیه، راهنمایی‌های لازم و توصیه‌های لازم به شما مادران گرامی داده می‌شود. ضمن آن‌که در صورت نیاز تغییراتی در برنامه رژیم غذایی باردرای شما داده می‌شود.

پایش برنامه با هدف بازنگری برنامه رژیم غذایی با توجه به تغییرات مادر در طول دوران بارداری صورت می‌گیرد.

 

درخواست برنامه رژیم غذایی بارداری

درخواست برنامه رژیم غذایی سه ماهه سوم بارداریبرای درخواست برنامه لازم است اطلاعات زیر را در سه بخش تکمیل و ارسال نمایید. برنامه رژیم غذایی دوران بارداری به سه برنامه سه ماهه تقسیم می‌شود. برنامه رژیم غذایی سه ماهه اول بارداری، برنامه رژیم غذایی سه ماهه دوم بارداری و برنامه رژیم غذایی سه ماهه سوم بارداری.

لطفا در تکمیل و ارسال اطلاعات دقت لازم را داشته باشید.

بخش اول: اطلاعات بارداری

این اطلاعات شامل اطلاعات کلی مادر، سابقه بارداری، داروهای مصرفی و الگوی فعالیت بدنی می‌باشد. لطفا با دقت و صحت کامل نسبت به تکمیل این بخش مطابق فرم اطلاعاتی که در اختیار شما قرارداده شده است اقدام نمایید.

بخش دوم: الگوی غذایی مادر

در الگوی غذایی، تغذیه شما در یک شبانه‌روز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. همچنین ذائقه و تمایلات غذایی شما با متخصصین فیتولند درمیان گذاشته می‌شود. بدین ترتیب متخصصین تغذیه فیتولند با آشنایی کامل با عادات غذایی و روحیات و سلایق شما بهترین برنامه رژیم غذایی دوران بارداری را ویژۀ شما طراحی می‌کنند.

برای تکمیل این فرم کافی‌ است، تجربه و برداشت خود را آن‌طور که در اکثر موارد رخ می‌دهد یادداشت داشته باشید.

بخش سوم: آزمایشات بارداری

شما لازم است آخرین نتایج آزمایشات بارداری خود را در این قسمت بارگذاری کنید. در صورتی‌که شما به صورت مرتب به پزشک خود مراجعه می‌کنید،‌ نتایج آخرین آزمایشات را در این بخش بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید از آخرین آزمایش شما نباید بیش از  1ماه گذشته باشد.

درصورتی‌که به هر دلیلی نتیجه این آزمایشات را ندارید، می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  • به پزشک مراجعه نموده و درخواست تست آزمایشات بارداری را داشته باشید
  • تصویر زیر را دانلود نمایید و با مراجعه به آزمایشگاه نسبت به انجام این تست اقدام نموده و سپس فرم نتایج را در بخش بالا بارگذاری نمایید.

نکات کلیدی و مهم در تکمیل فرم‌های اطلاعاتی

  • در صورت درخواست از پزشک یا آزمایشگاه برای انجام آزمایشات بارداری، حتما تست‌های زیر را نیز درخواست نمایید:
  • از آخرین زمان آزمایشات شما بیش از روز نگذشته باشد.
  • آدرس ایمیل و شماره همراه و تلفن مهمترین اطلاعات اختصاصی برای ارتباط ما با شما می‌باشد. حتما در صحت این اطلاعات دقت لازم را داشته باشید. تمامی نتایج و برنامه‌ها از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
  • اطلاعات ازمایشات بارداری را در قالبJPG یا Pdf و در حجم کمتر از 500 کیلوبایت ارسال نمایید.

در صورتی‌که تمایل دارید، برنامه رژیم غذایی بارداری زیر نظر متخصصین فیتولند را داشته باشید لازم است فرم‌های اطلاعاتی زیر را تکمیل و در بخش انتهایی نسبت به پرداخت مبلغ برنامه اقدام لازم را انجام دهید. در صورت هر گونه سوال قبل از ثبت برنامه نیز می‌توانید از مشاوره کارشناسان فیتولند بهره‌مند شوید.

لازم به توضیح است جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از برنامه‌ها و مطالب زیر استفاده نمایید:

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه عمومی ورزش در خانه

برنامه مقدماتی ورزش در خانه

برنامه نیمه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه ورزش در محل کار

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

برنامه رژیم غذایی

برنامه رژیم غذایی زوجین قبل از بارداری

برنامه رژیم غذایی بعد از بارداری

PN:0316


سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp همکار مورد نظر خود را انتخاب کنید
۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question