معرفی برنامه تمرین درد شانه

معرفی برنامه تمرین درد شانه

درد شانه یکی از متداول‌ترین دردهای بدنی بین افراد خصوصاً بزرگسالان است. برنامه تمرین درد شانه به منظور کاهش و بهبود این درد طراحی گردیده است. با توجه به این‌که این عضو بدن دامنه حرکتی وسیعی دارد درد آن نیز آزاردهنده خواهد بود. ممکن است این درد موقتی بوده و یا ناشی از آسیب بدنی باشد. با این حال در ادامه معرفی برنامه اصلاحی درد شانه که توسط متخصصین فیتولند طراحی گردیده است را توضیح می‌دهیم. با ما همراه باشید.

انواع درد شانه و علل آن

برای آشنایی با برنامه تمرین در منزل برای شانه درد ابتدا به انواع درد شانه و علت وقوع آن می‌پردازیم.

درد شانه می‌تواند از نوع درد سوزشی (عصبی) باشد. یا درد مبهم که در استخوان‌ها و مفاصل است، درد پس از انجام فعالیت یا ورزش که درد عضلانی نام دارد و یا از نوع تیر کشیدن به علت کشیده شدن ساختارهای شانه بر روی هم همچون گیرافتادگی شانه و یا پارگی لابروم.

صدمات به شانه شایع‌ترین علل درد در این عضو بدن است. از دیگر دلایل ممکن می‌توان به ضربه به شانه، پیچ‌خوردگی غیرطبیعی، رگ به رگ شدن، التهاب مفاصل و… اشاره نمود.

انواع درمان درد شانه

درمان‌های متنوعی همچون قرص‌های مسکن، فیزیوتراپی، درمان‌های کایروپراکتیک، حرکات اصلاحی درد شانه و … وجود دارد که ابتدا با مشورت پزشک درمان لازم تشخیص داده می‌شود. به منظور آشنایی و بهره بردن از برنامه تمرین درد شانه ادامه این مطلب را مطالعه نمایید.

برنامه تمرین اصلاحی درد شانه مناسب چه افرادی است؟

برنامه تمرین درد شانه

ورزش ‌درمانی برای رفع شانه درد مناسب افرادی است که دارای سفتی در ناحیه شانه هستند و یا از درد در ناحیه جلو سرشانه یا پشت سرشانه شکایت دارند. همچنین برنامه درد شانه برای افرادی که در ناحیه سرشانه دچار چسبندگی یا عارضه شانه یخ‌زده هستند، باعث کاهش درد خواهد شد.

درمان شانه درد با برنامه تمرینی ساده حتی برای افرادی که آسیب شانه ندارند اما در مشاغل فیزیکی فعالیت داشته و نیاز به تقویت عضلات در این ناحیه دارند بسیار مناسب و کاربردی است. حتی بانوان خانه‌دار نیز می‌توانند از برنامه تمرین در خانه برای درد شانه نیز بهره برده تا در پی انجام کارهای سخت در منزل دچار درد یا آسیب در این عضو نشوند.

حرکات اصلاحی برای درد شانه مناسب چه افرادی نیست؟

برنامه تمرین درد شانه برای افرادی که دارای درد زیاد در ناحیه سرشانه هستند و یا دچار آسیب‌های شدید شانه مانند دررفتگی یا شکستگی کتف هستند مناسب نمی‌باشد. همچنین افرادی که علاوه بر درد شانه دارای درد در ناحیه گردن نیز هستند از انجام این حرکات خودداری نمایند و حتماً قبل از انجام برنامه تمرین برای درد شانه با پزشک خود مشورت داشته باشند.

آیا انجام ورزش برای شانه درد نیاز به سطح آمادگی دارد؟

علاوه بر کاربردی و ساده بودن تمرینات، یکی دیگر از مزایای برنامه تمرین در منزل برای درد شانه این است که شما نیاز به آمادگی بدنی خاصی ندارید. همچنین این ورزش‌ها دارای محدودیت سنی نیز نمی‌باشد.

معرفی برنامه اصلاحی درد شانه فیتولند

جدول برنامه تمرین درد شانهتمرینات درد شانه متشکل از حرکاتی ساده و کاربردی در راستای بهبود درد در این عضو بدن است و عضلات سرشانه را مورد هدف قرار می‌دهد. حرکات درد شانه را می‌توانید طی 4 هفته انجام دهید. هر جلسه تمرینی نیز تنها 30 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. بهترین حالت ممکن انجام ورزش مفید برای درد شانه به مدت سه روز در هفته و به‌صورت یک روز در میان می‌باشد.

جدول برنامه تمرین درد شانهتعداد حرکات در هر جلسه از برنامه تمرین اصلاحی برای درد شانه 9 حرکت است. برنامه اصلاح درد شانه توسط متخصصین فیتولند باهدف تقویت عضلات سرشانه طراحی و تنظیم شده است. کافی است که شما پس از مطالعه این توضیحات، فرم درخواست برنامه را تکمیل کنید. اگر سابقه تمرینات ورزشی نداشته و در سطح مبتدی هستید، نگران نباشید. برنامه تمرین در خانه برای شانه درد برای تمام افراد حتی مبتدیان کاملاً مفید و کاربردی می‌باشد.

سخن پایانی

برنامه تمرینی شانه درد برای تمام افرادی که ضعف عضلانی در این عضو داشته و یا سفتی در ناحیه شانه و احساس درد در جلو و پشت سرشانه دارند، کاربردی است. برنامه بهبود درد شانه حتی برای بانوان خانه‌دار یا افرادی که در مشاغل فیزیکی سخت مشغول به کار هستند بسیار مفید است. این تمرینات در سطح مبتدی بوده و تنها 30 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت.

PN:0351


۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question