معرفی برنامه تمرین درد کمر

معرفی برنامه تمرین درد کمر

شما برای بهبود کمردرد خود می‌توانید به‌آسانی از برنامه تمرین درد کمر فیتولند بهره ببرید که زمان خیلی کمی از شما خواهد گرفت و قادر خواهید بود به راحتی در منزل یا محیط کار انجام دهید. کمر درد یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که افراد طی زندگی خود تجربه می‌کنند و اگر به دنبال درمان آن نباشند پیشرفت خواهد کرد. درمان‌های متنوعی برای انواع کمر درد توسط پزشک تجویز می‌شود که یکی از آن‌ها ورزش درمانی برای رفع کمر درد است. در این قسمت متخصصین فیتولند به ‌معرفی برنامه اصلاحی کمر درد می‌پردازند.

انواع درد کمر

درد در ناحیه کمر با شدت‌های مختلفی از حاد، نیمه حاد و مزمن دسته‌بندی می‌شود. اما در انواع دیگر کمر درد می‌توان به درد ناحیه فوقانی کمر، درد ناحیه تحتانی کمر، کمر درد سیاتیکی، کمر درد ناگهانی و درد و خشکی کمر به هنگام صبح و… اشاره نمود.

انواع درمان درد کمر

برای معرفی انواع درمان درد کمر می‌توان به استراحت، داروهای مسکن و کاهش‌دهنده درد، شاک ویوتراپی، طب سوزنی، فیزیوتراپی، جراحی، ورزش برای کمر درد و… اشاره نمود. بدون شک تشخیص نوع درمان باید توسط پزشک متخصص تجویز شود. اما در ادامه متخصصین فیتولند برنامه تمرین درد کمر را برای شما شرح می‌دهند که می‌توانید با پر کردن فرم ثبت‌نام از حرکات اصلاحی برای درد کمر بهره ببرید.

برنامه تمرین درمان درد کمر مناسب چه افرادی است؟

تمرینات درد کمر برای افرادی که ضعف در عضلات اطراف ستون فقرات دارند و یا دچار سفتی و کوتاهی رباط‌ها هستند، مناسب است. در کسانی که دارای ضعف در عضلات فیله کمر می‌باشند نیز مفید می‌باشد. همچنین برنامه تمرین اصلاحی برای درد کمر برای افرادی که حتی دارای درد کمر نیستند ولی فعالیت بدنی کمی داشته و زمان‌های بسیاری را پشت میز و در محل کار خود می‌گذرانند قابل انجام است.

جدول راهنمای برنامه تمرین در منزل برای کمردرد

جدول برنامه تمرینی اصلاح کمر درد

بانوان خانه‌دار که در منزل دارای فعالیت‌های خاص بدنی هستند؛ برای پیشگیری از درد در ناحیه کمر می‌توانند از این برنامه تمرین در خانه برای کمر درد بهره بگیرند. حتی ورزشکارانی که در مرحله ریکاوری بوده و یا در زمان خارج از مسابقات می‌باشند برای جلوگیری از افت قدرت عضلانی در ناحیه کمر و ستون فقرات نیز بهتر است از حرکات درد کمر استفاده کنند.

برنامه تمرینی درد کمر برای چه افرادی مناسب نیست؟

برنامه بهبود درد کمر برای افرادی که دارای درد شدید در ناحیه کمر هستند و یا بیرون‌زدگی شدید دیسک کمر دارند مناسب نمی‌باشد. به‌صورت کلی در صورتی‌که درد شدیدی در ناحیه کمر دارید قبل از انجام برنامه تمرین برای درد کمر با پزشک خود مشورت کنید.

آیا برای انجام حرکات اصلاحی درد کمر نیاز به سطح آمادگی دارم؟

این تمرینات نیاز به آمادگی بدنی خاصی نداشته و انجام آن محدودیت سنی برای افراد ندارد. همچنین کاملاً ساده و کاربردی بوده و با هدف تقویت عضلات پایین‌تنه و فیله کمر طراحی‌شده است. شما می‌توانید این تمرینات را در منزل نیز انجام دهید.

معرفی برنامه اصلاحی درد کمر فیتولند

برنامه تمرین در منزل برای درد کمر باهدف تقویت عضلات کمر و کمک به درمان آن برای مدت 4 هفته و به مدت 3 روز در هفته طراحی‌شده است. تعداد حرکات هرروز برنامه 7 حرکت بوده و تنها 35 دقیقه از وقت شما را نیاز دارد.

جدول برنامه جلسات هفتگی تمرینات کمردرد

جدول زمان بندی برنامه تمرینی کمر درد

فیتولند برای درمان کمر درد با برنامه تمرینی ساده پیشنهاد می‌کند که به‌صورت یک روز در میان انجام شود. همچنین ورزش مفید برای درد کمر به‌راحتی در منزل قابل‌اجرا بوده و محدودیت سنی ندارد. برای استفاده از برنامه درد کمر احتیاجی به آمادگی بدنی ندارید.

سخن پایانی

برنامه تمرین در خانه برای درد کمر مناسب افرادی است که ضعف در عضلات اطراف ستون فقرات داشته، دچار سفتی و کوتاهی رباط‌ها بوده و یا ضعف در عضلات فیله کمر دارند. همچنین برنامه تمرین درد کمر در سطح مبتدی برای تمام افراد که قبلاً ورزش نکرده‌اند طراحی‌شده است. برای انجام برنامه اصلاح درد کمر تنها 35 دقیقه و آن‌هم تنها سه روز در هفته وقت بگذارید تا شاهد بهبود خود باشید.

صورت تمایل می‌توانید از سایر برنامه‌های تمرینی و رژیم غذایی آنلاین فیتولند بهره بگیرید.

برنامه ورزش در محل کار

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

انواع برنامه‌های ورزش در خانه

برنامه افزایش حجم باسن

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

برنامه رژیم غذایی

 


PN:0352

۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question