معرفی برنامه رژیم غذایی درمان کبد چرب

برنامه رژیم غذایی درمان کبد چرب

آیا شما مبتلا به کبد چرب هستید؟ برای درمان چه اقداماتی انجام داده‌اید؟ برنامه رژیم غذایی درمان کبد چرب یک برنامه تخصصی و درمانی است. این برنامه به صورت کاملاً تخصصی توسط متخصصین فیتولند برای شما طراحی می‌شود. بالغ بر ۱۵٪ جمعیب بزرگسال دنیا مبتلا به بیماری کبد چرب هستند. سالانه در ایران بالغ بر ۱۰.۰۰۰ نفر به تعداد مبتلایان این بیماری مرگبار اضافه می‌شود.

برنامه غذایی کبد چرب، درمان پایه و اساسی در هر یک از گریدهای 1، 2 یا 3 از این عارضه است. نگران نباشید، هر یک از افراد پشتیبان مخصوص به خود را دارند. پس با اطمینان خاطر برای درمان اقدام نمایید.

کبد چرب و انواع آن

به زبان ساده رسوب چربی در کبد را کبد چرب می‌نامند. وجود میزانی چربی در کبد امری طبیعی ست. اگر میزان چربی 5 تا 10 درصد وزن کل کبد شود؛ کبد چرب یا جگر چرب نام خواهد گرفت. این عارضه با 4 سطح 1، 2، 3 و 4 مشخص می‌شود. سطح 1 معمولاً طی چک آپ سالیانه آزمایش خون مشخص می‌شود. همچنین ممکن است پزشک انجام یک سی‌تی اسکن یا ام آر آی را توصیه نماید. در مراحل بالاتر علائم نمایان‌تر خواهد شد.

در سطوح بالاتر، علائمی هم‌چون: بی‌حالی، کاهش وزن، تب، خارش پوست، زردی و… مشاهده می‌شود. درمان کبد چرب سطح 4 که پیشرفته‌ترین مرحله بیماری ست، پیوند عضو خواهد بود. اساسی‌ترین درمان سطح 1، 2 و 3 اصلاح سبک زندگی برنامه به  همراه رژیم غذایی درمان کبد چرب است.

 اگر در هر یک از مراحل اقدام به درمان نکنید، اوضاع وخیم‌تر خواهد شد. برای مثال اگر مبتلا به سطح 2 باشید و درمان نکنید؛ بیماری تا سطح 3 پیشرفت خواهد کرد.

علل بروز کبد چرب (fatty liver)

این عارضه با علل مختلفی پدید می‌آید. مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از: چاقی، رژیم غذایی ناسالم، مصرف الکل و مشروبات الکلی، استرس و مصرف برخی داروها. برخی بیماری‌ها مانند دیابت نوع 2، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک، کم‌کاری تیروئید نیز در بروز کبد چرب نقش دارند.

رکن اساسی درمان، داشتن برنامه غذایی کبد چرب است. به هر علتی اگر مبتلا به این بیماری هستید؛ به دنبال درمان خود باشید.

برنامه رژیم غذایی درمان کبد چرب معرفی برنامه غذایی مناسب برای درمان کبد چرب فیتولند

تشخیص بیماری باید به نظر پزشک متخصص باشد. پس از تائید ایشان اقدام به تغییر سبک زندگی و اصلاح تغذیه خود کنید. برنامه غذایی برای کبد چرب، توسط متخصصین فیتولند به صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی متناسب با نیازهای شما طراحی خواهد شد.

نکته حائز اهمیت این است که برنامه رژیم غذایی کبد چرب فیتولند کاملاً شخصی‌سازی شده و برای هر فرد جداگانه طراحی می‌شود. در کنار برنامه به شما مصرف برخی مکمل‌های غذایی نیز توصیه خواهد شد.

همچنین در هر مرحله با پشتیبان خود در ارتباط هستید. می‌توانید به راحتی و بدون هیچ نگرانی، سؤالات خود را از پشتیبان متخصص فیتولند بپرسید. طراحی برنامه رژیم غذایی مناسب برای کبد چرب طی 5 تا 7 روز کاری پس از ثبت درخواست شما به دستتان خواهد رسید. تمام آن‌چه نیاز بدنی و درمان شما است، در این برنامه وجود دارد.

سخن پایانی

برنامه رژیم غذایی درمان کبد چرب در کنار اصلاح سبک زندگی، درمان اصلی این عارضه است. اگر مبتلا به کبد چرب با سطح 1، 2 یا 3 هستید، این برنامه مناسب شما خواهد بود. علت اصلی بروز این بیماری، تغذیه نادرست، مصرف الکل، غذاهای چرب و اضافه‌وزن است. البته برخی بیماری‌ها، داروها، استرس و… نیز نقش دارند. اقدام درمانی در هر یک از مراحل برای جلوگیری از پیشرفت کبد چرب بسیار ضروری است.

 ابتدا به پزشک متخصص خود مراجعه نمایید. پس از انجام آزمایشات مربوطه و تشخیص پزشک، اقدام به دریافت برنامه کنید. برنامه غذایی کبد چرب به صورت کاملاً تخصصی و علمی برای شما طراحی می‌شود. با پشتیبانی متخصصین فیتولند هیچ نگرانی نخواهید داشت.

PN:0392


۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question