معرفی برنامه رژیم غذایی دیابت

معرفی برنامه رژیم غذایی دیابت

برنامه رژیم غذایی دیابت و تغییر سبک زندگی اصلی‌ترین راه‌های درمان آن این بیماری مزمن، غیر واگیر با شیوع بالا است. با توجه به این‌که مبتلا به کدام‌یک از انواع دیابت باشید، به برنامه غذایی دیابت متفاوتی نیاز خواهید داشت. متخصصین فیتولند برنامه‌ رژیم غذایی برای کنترل و بهبود دیابت را به صورت تخصصی و شخصی‌سازی شده طراحی می‌کنند.

 برخلاف آن‌چه تا به حال تصور می‌کردید، کنترل و بهبود این عارضه آسان خواهد بود. تغییرات کوچک اما بسیار موثر در تغذیه و سبک زندگیتان می‌توانند سبب بهبود چشمگیر شما شوند. ما همراهتان هستیم تا روند غذایی خود را به خوبی تغییر دهید.

 دیابت و انواع آن

به زبان ساده دیابت نوعی بیماری است که بدن توانایی استفاده یا ذخیره گلوکز را از دست می‌دهد. این عارضه با میزان بسیار بالای قند خون شناسایی می‌شود. دیابت نوع 1، نوع 2 و دیابت بارداری از انواع شایع این عارضه می‌باشند.

دیابت نوع یک به علت تخریب نوع خاصی از سلول‌های پانکراس که مسئول ترشح انسولین هستند بروز می‌کند. درصد کمتری از بیماران مبتلا به این نوع می‌باشند. با این وجود احتمال بروز آن در  سنین پایین وجود دارد. تزریق انسولین به تشخیص پزشک به همراه برنامه رژیم درمانی دیابت نوع 1 تنها درمان این عارضه است.

بدن در دیابت نوع 2 به اندازه کافی انسولین تولید نکرده و یا قادر به استفاده از آن نیست. این نوع دیابت معمولا در سنین بالای 40 سال رخ می‌دهد. عدم تحرک کافی، سابقه خانوادگی ابتلا به دیابت، چاقی و رژیم غذایی نادرست از علل بروز آن است.

برنامه غذایی مناسب برای افراد دیابتی در نوع‌های گوناگون متفاوت است. به این معنا که برنامه رژیم غذایی درمان دیابت نوع دو با برنامه رژیم غذایی دیابت نوع یک متفاوت می‌باشد.

دیابت حاملگی شامل عدم تحمل گلوکز برای اولین بار در طی دوران بارداری است. معمولا در سه‌ماهه دوم و یا سوم بارداری تشخیص داده می‌شود. البته در صورت رعایت برنامه رژیم غذایی برای دیابت بارداری پس از این دوران درمان می‌یابد. در غیر این صورت این عارضه ادامه پیدا کرده و احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 افزایش خواهد یافت.

علل بروز دیابت

آگاهی از علل بروز این عارضه، اهمیت برنامه رژیم غذایی برای افراد دیابتی را روشن می‌کند. به‌طور کلی علل هر یک از انواع دیابت متفاوت است. اما وراثت، عفونت ویروسی یا باکتریایی، مواد سمی شیمیایی در غذاها از علل اصلی دیابت نوع 1 است. پیشینه خانوادگی، چاقی، کم تحرکی، سبک زندگی ناسالم، افزایش سن و رژیم غذایی نامناسب نیز از علل نوع 2 می‌باشد.

 سندروم تخمدان پلی کیستیک، سندروم کوشینگ، گلوکاگونما، پانکراتکتومی و… نیز از علل دیابت بارداری ست. قابل ذکر است که عوامل ذکر شده تنها دلایل بروز عارضه نیستند. در نتیجه برنامه رژیم درمانی دیابت بسیار مؤثر خواهد بود.

عوارض دیابت

عدم کنترل عارضه در بلندمدت اثرات جبران‌ناپذیری بر بدن می‌گذارد. نابینایی، آسیب کلیوی، زخم پای دیابتی، بیماری‌های قلبی عروقی و عوارض عصبی تنها چند مورد از آن‌ها می‌باشد. برنامه رژیم غذایی دیابت نوع 2 و 1 کمک می‌کند تا با بهبود دیابت، از عوارض آن به دور باشید.

برنامه رژیم غذایی دیابتدرمان دیابت

تغذیه و رژیم غذایی بیماران دیابتی مهم‌ترین درمان این عارضه است. فعالیت فیزیکی، انسولین یا داروی تجویز شده در کنار در پیش گرفتن برنامه غذایی دیابتی‌ها بسیار کمک‌کننده خواهد بود. لازم به ذکر است که برای مصرف دارو یا انسولین با پزشک خود مشورت کنید. همچنین دوز تجویز شده را بدون آگاهی متخصص تغییر ندهید.

معرفی برنامه غذایی درمان دیابت فیتولند

متخصصین فیتولند به صورت کاملاً تخصصی برای هر یک از افراد مبتلا، رژیم غذایی طراحی می‌کنند. این برنامه غذایی درمان دیابت کاملا شخصی‌سازی شده است. به این معنا که پس از دریافت مشخصات شما، برنامه تنها برای فرد شما طراحی خواهد شد. به همین منظور 5 تا 7 روز کاری پس از ثبت سفارش، برنامه طراحی و برای شما ارسال می‌گردد. برنامه رژیم درمانی دیابت فیتولند برای انواع گوناگون دیابت متفاوت خواهد بود.

نگران نباشید با پشتیبانی متخصصین فیتولند، کنترل و درمان این عارضه آسان خواهد شد. کافی است مشخصات خود را کامل و دقیق تکمیل نمایید تا درخواست شما ثبت گردد. لازم به ذکر است، برنامه غذایی به معنای محدودیت غذایی افراد مبتلا نیست. بلکه استفاده از مواد غذایی مناسب جهت تثبیت و کاهش قندخون است.

سخن پایانی

انواع برنامه رژیم غذایی دیابت نوع 1 ، نوع ۲ و بارداری توسط متخصصین فیتولند طراحی می‌گردد. این رژیم درمانی دیابت کاملاً علمی و برای کنترل و درمان بیماری است. در کنار برنامه غذایی دیابت، هر یک از افراد پشتیبان مختص به خود را خواهند داشت. پس بدون هیچ نگرانی، در جهت بهبود خود قدم بردارید. ما همراهتان هستیم.

PٔN:0393


۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question