معرفی برنامه رژیم غذایی پرپروتئین

برنامه رژیم غذایی پرپروتئین

برنامه رژیم غذایی پرپروتئین شامل مصرف حداقل 20% کالری مورد نیاز بدن از منابع پروتئینی است. افزایش میزان پروتئین می‌تواند در حفظ توده عضلانی، کاهش اشتها و احساس گرسنگی و افزایش چربی سوزی موثر باشد. اما رژیم پرپروتئین غیراصولی می‌تواند تاثیرات جبران ناپذیری برای سلامتی بدن مانند ایجاد نارسایی کلیوی، نقرس، کلسترول خون، بیماری‌های قلبی، سرطان و پوکی استخوان داشته باشد.

پروتئین  چیست؟

بدن انسان کالری مورد نیاز خود را از سه گروه غذایی اصلی شامل کربوهیدارت‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها تامین می‌کند. پروتئین‌ها مولکول‌های بزرگی هستند که از واحدهایی به نام آمینو اسید ساخته شده‌اند و برای فرآیندهای حیاتی بدن ما مانند رشد و نگهداری سلول‌ها و بافت‌ها ضروری هستند.

از آن‌جا که پروتئین برای رشد سلول‌ها و بافت‌ها ضروری است؛ دریافت کافی پروتئین در دوره‌های رشد مانند کودکی، نوجوانی، بارداری و شیردهی و افزایش حجم و عضله‌سازی بسیار مهم است.

برنامه رژیم غذایی پرپروتئین چیست؟

برنامه غذایی پرپروتئینبرنامه رژیم پرپروتئین، رژیمی است که در آن حداقل  20% از کل کالری مورد نیاز روزانه از منابع پروتئینی تامین می‌شود. با کاهش مصرف کربوهیدرات‌ها و افزایش مصرف پروتئین، بدن به سمت استفاده از کتون‌ها و ذخایر چربی خود برای تامین انرژی مورد نیاز می‌رود. در این هنگام پروتئین مصرفی با مهار هورمون گرسنگی (هورمون گرلین) باعث می‌شود که شخص احساس گرسنگی کمتری کند.

کاهش اشتها، حفظ و افزایش حجم عضلانی، کاهش هوس‌های غذایی، افزایش چربی‌سوزی بدن از مزایای برنامه رژیم غذایی پرپروتئین اصولی است.

فیتولند توصیه می‌کند برای آشنایی بیشتر با رژیم پرپروتئین مطالعه مقاله «معرفی رژیم غذایی پرپروتئین» را از دست ندهید.

برنامه رژیم غذایی پرپروتئین برای چه کسانی مناسب است؟

رژیم غذایی پرپروتئین برای تمامی افراد مناسب نیست. زیرا مصرف زیاد پروتئین در روز به همراه دریافت ناکافی کربوهیدرات و چربی می‌تواند سبب ایجاد نوعی اختلال متابولیکی و مرگ با عنوان مرگ خرگوشی شود.

بدنسازان، افراد مستعد افزایش وزن، افراد دارای رژیم غذایی با کربوهیدارت فراوان و برخی از میانسالان، واجد شرایط دریافت برنامه رژیم غذایی پرپروتئین هستند. اما مبتلایان به بیماری‌های کلیوی مانند سنگ کلیه، دیابت و بیماری‌های مزمن باید از برنامه رژیم پرپروتئین پرهیز کنند.

مزایای رژیم غذایی پرپروتئین فیتولند چیست؟

برنامه رژیم پرپروتئیناز مهمترین نقاط مثبت برنامه رژیم غذایی فیتولند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استفاده از متخصصین تغذیه و براساس تجربه و علم روز در طراحی برنامه رژیم غذایی
  • داشتن یک برنامه رژیم غذایی روزانه مطابق با شرایط جسمی، علایق و فعالیت‌های روزانه به صورت کاملا اختصاصی
  • ارتباط با متخصص تغذیه جهت راهنمایی‌های لازم
  • پایش و ارزیابی پیشرفت شما توسط متخصص تغذیه در دوره‌های زمانی مشخص برای توصیه‌های لازم و انجام اصلاحات لازم در برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات شما برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری
  • بالاترین انعطاف ممکن در ارایه برنامه غذایی اختصاصی به شما تا کمترین چالش ممکن برای اجرای آن را داشته باشید.

شما با دریافت برنامه غذایی پرپروتئین فقط یک برنامه غذایی را دریافت نخواهید کرد. شما ضمن داشتن یک برنامه تخصصی و کاملا علمی و بر پایه تجربه، همراهی متخصصین تغذیه و کارشناسان فیتولند را در رسیدن به اهداف تناسب اندام خود خواهید داشت.

چگونه برنامه رژیم غذایی پرپروتئین بگیریم؟

کافی است چند دقیقه وقت گذاشته و فرم سفارش برنامه رژیم غذایی پرپروتئین را در انتهای این برگه تکمیل کنید.

با فاصله کوتاهی برای شما فرم‌های تکمیلی ارسال خواهد شد تا سایر اطلاعات لازم از شما دریافت شود. پس از دریافت اطلاعات و تحلیل اولیه، متخصص تغذیه با شما تماس خواهد گرفت و بعد از ویزیت آنلاین شما، طی چند روز کاری برنامه رژیم غذایی اختصاصی شما طراحی و در اختیار شما قرارداده خواهد‌شد.

سخن پایانی

برنامه رژیم غذایی پر پروتئین تنها شامل جایگزین کردن کربوهیدارت‌ها و چربی‌ها با پروتئین نیست. بلکه میزان پروتئین مصرفی، نوع آن و نحوه ترکیب آن با سایر دسته‌های غذایی برای حفظ سلامتی بدن بسیار ضروری است. به همین دلیل طراحی و استفاده از علم و تجربه متخصصین در این زمینه ضرورت دارد.

رژیم پرپروتئین در کنار ورزش و فعالیت بدنی منظم به کاهش وزن در کنار حفظ بافت عضلانی بدن کمک می‌کند. از این رو پیشنهاد می‌شود از انواع برنامه‌های تمرینی فیتولند برای رسیدن به اهداف تناسب اندام خود کمک بگیرید.

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه عمومی ورزش در خانه

برنامه مقدماتی ورزش در خانه

برنامه نیمه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه ورزش در محل کار

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

برنامه رژیم غذایی

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی زوجین قبل از بارداری

برنامه رژیم غذایی بعد از بارداری

PN:0328


۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question