معرفی برنامه رژیم غذایی کنترل فشار خون

معرفی برنامه رژیم غذایی کنترل فشار خون

برنامه رژیم غذایی کنترل فشار خون توسط متخصصین فیتولند بر مبنای تأثیر رژیم غذایی در کنترل فشار خون می‌باشد. این برنامه یک برنامه رژیم درمانی است که به صورت کاملاً اختصاصی برای هر فرد طراحی می‌شود. در کنار برنامه غذایی درمانی، هر فرد دارای یک پشتیبان ویژه است. در تمامی مراحل متخصصین فیتولند به سؤالات شما پاسخ داده و همراهتان هستند.

پیشگیری فشار خون با تغذیه مناسب بسیار راحت‌تر از درمان این عارضه خواهد بود. متأسفانه سن ابتلا به فشارخون کاهش یافته است. اگر مبتلا به فشار خون بالا هستید، هر چه سریع‌تر برای اصلاح سبک زندگی خود و دریافت برنامه رژیم غذایی کاهش فشار خون اقدام نمایید.

فشار خون چیست؟

فشار خون به فشاری که خون به دیواره رگ‌ها وارد می‌کند؛ گفته می‌شود و از علائم حیاتی انسان‌ است. میزان فشار در نواحی نزدیک قلب افزایش و با فاصله گرفتن از قلب کم می‌شود. در نتیجه سطح این فشار در سیستم گردش خون متفاوت خواهد بود. روش متداول و در دسترس اندازه‌گیری سطح فشار، استفاده از فشارسنج است. همچنین واحد اندازه‌گیری mmHg (میلی‌متر جیوه) مختص آن می‌باشد.

اگر فشار خون شما بالاتر از میزان 130 سیستول و 80 دیاستول باشد، مبتلا به فشارخون بالا هستید. متأسفانه در بسیاری از مواقع این افزایش، علائم خاصی از خود نشان نمی‌دهد. همین امر منجر به آن شده که “قاتل خاموش” نامیده شود. این عارضه باعث آسیب‌دیدگی سرخرگ‌ها و اندام‌های حیاتی بدن می‌شود.

علل افزایش فشارخون

متاسفانه علل افزایش فشارخون هنوز کاملاً شناخته شده نیست. اما در اکثر موارد افزایش مقاومت محیطی عروق، دلیل اصلی آن است. سن، وراثت، چاقی، رژیم غذایی نادرست، کم‌تحرکی، استفاده از الکل ریسک ابتلا به این بیماری را بسیار زیاد می‌کند. همچنین برخی بیماری‌ها مانند بیماری کلیوی و بیماری‌های غدد درون‌ریز و استفاده از برخی داروها نیز مؤثر هستند.

بیشترین مبتلایان به فشارخون بالا افراد چاق یا دارای اضافه وزن می‌باشند. از اینجا ارتباط میان داشتن رژیم لاغری و کاهش فشار خون پررنگ‌تر می‌شود. اگر شما نیز دارای اضافه وزن هستید؛ در نخستین گام درمان لازم است که سبک زندگی سالم را برای خودتان انتخاب کنید. در این مسیر علاوه بر برنامه رژیم غذایی فشار خون به برنامه تمرینی چربی سوزی و برنامه رژیم لاغری نیز نیاز دارید.

جهت دریافت برنامه تغذیه سالم از متخصصین فیتولند برای درمان چاقی و پرفشاری خون کلیک نمایید.

خطرات فشار خون بالا

سطح بالای فشارخون خطر نارسایی قلبی را افزایش می‌دهد. نارسایی کلیه، مشکلات عروق محیطی، تخریب عروق شبکیه چشم، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی از دیگر عوارض آن هستند.

درمان فشار خون بالا شامل رژیم غذایی و در کنار آن مصرف برخی داروهای مورد نیاز است. با کمک برنامه رژیم غذایی کنترل فشار خون فیتولند نیازی به برنامه غذایی دیگری نخواهید داشت. پس وقت را هدر ندهید و برای درمان به موقع خود اقدام نمایید.

برنامه رژیم غذایی کنترل فشار خونمعرفی برنامه رژیم غذایی فشار خون فیتولند

تیم متخصصین ما بهترین رژیم برای کاهش فشار خون را طراحی می‌کنند. به منظور کنترل فشار خون با رژیم غذایی مناسب، برنامه رژیم درمانی فیتولند به صورت کاملاً شخصی‌سازی شده و علمی طراحی می‌شود. همچنین در طول درمان پشتیبان متخصص در کنار هر یک از افراد است.

در تمامی مسیر متخصصین فیتولند نیز همراهتان بوده و پاسخگوی سؤالاتتان خواهد بود. پس از 5 تا 7 روز کاری برنامه درمانی برای شما ارسال می‌شود. به خاطر داشته باشید که مشخصات درخواست شده را کاملاً دقیق تکمیل نمایید.

سخن پایانی

برنامه غذایی درمان فشار خون برای درمان تخصصی این عارضه توسط متخصصین فیتولند طراحی می‌شود. سطح فشار خون بالا ریسک ابتلا به سکته مغزی و بیماری قلبی را به ‌مراتب افزایش می‌دهد. سن، چاقی، رژیم نادرست، مصرف الکل، بی‌تحرکی و… از علل ابتلا به این بیماری هستند. رژیم غذایی مناسب در کنار برخی داروهای تجویزشده، درمان اساسی بیماری فشارخون بالا در هر سنی است. فرصت را از دست ندهید و برای درمان به موقع اقدام نمایید.

PN:0391


۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question