معرفی برنامه ورزش در محل کار دندانپزشکان

معرفی برنامه ورزش در محل کار دندانپزشکان

برخی مشاغل همچون دندانپزشکی در معرض دردهای استخوانی بیشتری هستند. به همین منظور تیم متخصصین فیتولند برنامه ورزش در محل کار دندانپزشکان را با هدف تقویت عضلات کل بدن و کاهش این دردها طراحی کرده است. طبق تحقیقات انجام شده شیوع 81 درصدی درد بازو، گردن، کمر و شانه در میان دندانپزشکان دیده می‌شود که نشان می‌دهد اکثر دندانپزشکان مبتلا به این دردهای عضلانی هستند. با برنامه اختصاصی دندانپزشکان با ما همراه باشید.

این تمرینات به تجهیزات خاصی نیاز نداشته و مدت‌زمان کمی را صرف می‌کند. در ادامه به معرفی برنامه ورزش در محل کار دندانپزشکان می‌پردازیم.

اکثر دندانپزشکان در طول دوره حرفه‌ای و کاری خود دردهای اسکلتی و عضلانی را تجربه می‌کنند. اما خبر خوب این است که تمرینات ورزشی برای دندانپزشکان منجر به کاهش این دردها و حتی پیشگیری از بروز آن می‌شود. وضعیت و حالت بدنی ثابت آن‌هم به‌صورت طولانی‌مدت و یا انجام حرکات تکراری بدنی، سن، ژنتیک، استرس، اضطراب و دیگر عوامل همگی منجر به افزایش خطر و آسیب‌پذیری مفاصل و درد بدن می‌شود.

برنامه ورزش در محل کار دندانپزشکان این دردها را کاهش داده و وضعیت بهتری برای بدن این افراد رقم می‌زند. با توجه به این‌که شما چه تخصصی در این رشته دارید، در معرض آسیب‌پذیری متفاوتی قرار خواهید گرفت. برای مثال در صورتی که جزو متخصصین لثه (پریودنتیست‌ها)‌ باشید، مستعد ابتلا به درد گردن، شانه، دست و مچ خواهید بود.

یا اگر جزو دسته دندانپزشکان عمومی هستید احتمال ابتلا به کمردرد و آسیب‌های گردنی آن‌هم به دلیل قرارگرفتن در وضعیت ثابت و دشوار در مدت‌زمان طولانی‌تر بیشتر می‌شود.  اکثر این افراد به دلیل این‌که تمرکز و دقت بیشتری بر دهان بیمار داشته باشند، مجبور به خم کردن سر به جلو و یا قوز کردن در حین کار هستند.

همین موضوع منجر به افزودن یک‌بار اضافی بر گردن شده و ابتلای دندانپزشکان به “سندروم گردنی” را افزایش می‌دهد. سندرم گردنی علاوه بر ایجاد درد در نواحی مختلف بدن همچون گردن، کتف و بازوها‌، منجر به بروز سردرد نیز می‌شود. در این بین حرکات ورزشی برای دندانپزشکان بسیار مؤثر واقع شده است.

طبق تحقیقی تحت عنوان ارزیابی اختلالات اسکلتی-عضلانی دانشگاه شاهد نشان داده شد که دردهای گردن و شانه بیشترین ناراحتی را برای دندانپزشکان ایجاد کرده است. همان‌طور که در جدول زیر مشاهده می‌کنید، بیشترین ناراحتی اسکلتی-عضلانی گزارش شده با 60 درصد مربوط به درد گردن، 58 درصد درد کمر و 46 درصد درد پشت بوده است و کمترین ناراحتی نیز مربوط به ران و زانو به میزان 5 درصد و 6 درصد مشاهده شد.

آیا برای انجام برنامه تمرین برای دندانپزشکان نیاز به آمادگی بدنی داریم؟

یکی از مزایای این برنامه تمرینی این است که احتیاجی به آمادگی بدنی نداشته و کاملاً مناسب افراد مبتدی نیز می‌باشد.

معرفی برنامه تمرین ويژه دندانپزشکان فیتولند

برنامه تمرین دندانپزشکان توسط متخصصین فیتولند برای پیشگیری و کاهش دردهای ناشی از فشار کار این رشته طراحی شده است. این تمرینات همه عضلات بدن را درگیر کرده و آن را تقویت می‌کند. تعداد حرکات این برنامه تمرینی مجموعاً 14 حرکت است که در یک جلسه ورزشی باید انجام شود. تعداد کل جلسات برنامه اختصاصی دندانپزشکان 12 جلسه بوده که باید طی یک ماه به‌صورت 3 روز در هفته و ترجیحاً یک روز در میان انجام گردد.

جدول راهنمای برنامه اختصاصی دندانپزشکان

جدول برنامه تمرینی دندانپزشکانهمچنین این برنامه برای مبتدیان کاملاً مناسب بوده و تنها 25 دقیقه از زمان شما را با احتساب زمان استراحت بین حرکات می‌گیرد. از دیگر مزایای حرکات تمرینی برای دندانپزشکان عدم استفاده از وسایل و تجهیزات ورزشی است؛ درنتیجه شما در هر مکان و زمانی قادر به تمرین خواهید بود.

جدول برنامه تمرینی دندانپزشکان

سخن پایانی

برنامه ورزش در محل کار دندانپزشکان با هدف درگیری کل عضلات بدن و تقویت آن در بهبود و کاهش دردهای ناشی از فشار کار دندانپزشکان بدون استفاده از تجهیزات طراحی شده است. تمرینات برای سه روز در هفته به مدت یک ماه باید انجام شود و تنها 25 دقیقه از زمان شما را صرف خواهد کرد.

در صورت تمایل می‌توانید از سایر برنامه‌های تمرینی و رژیم غذایی آنلاین فیتولند بهره بگیرید.

برنامه ورزش در محل کار

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

انواع برنامه‌های ورزش در خانه

برنامه افزایش حجم باسن

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

برنامه رژیم غذایی


PN:0343

۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question