رژیم غذایی برای پسردار شدن

رژیم غذایی برای پسردار شدن

شاید برایتان جالب باشد که بدانید غذایی که می‌خورید بر جنسیت فرزند آینده شما تاثیر مستقیمی خواهد داشت. رژیم غذایی برای پسردار شدن شامل مصرف غذاهایی است که PH واژن را قلیایی کند. رژیم غذایی مردان برای پسردارشدن نیز شامل مصرف مکمل روی، نوشیدنی‌های حاوی کافئین و نکشیدن سیگار می‌باشد.

اگر چه هنوز مطالعات علمی، نقش تغذیه در تعیین جنسیت جنین را بصورت قطعی تایید نکرده است اما مطمئن باشید حتی اگر در مسیر انتخاب جنسیت با راهکارهای تغذیه‌ای مناسب، نتیجه لازم را کسب نکردید حداقل به دلیل رعایت یک برنامه غذایی سالم و اصولی به جنین شما آسیبی نخواهد رسید.

  • برای پسردار شدن به اندازه کافی کالری دریافت کنید

همواره پزشکان به زنان در سنین باروری توصیه می‌کنند که برای افزایش قدرت باروری و کاهش عوارض دوران بارداری، مراقب وزن خود باشند. اما با این حال مطالعات جدید نشان داده اند که احتمال پسردارشدن در زنان جوامعی که کالری کافی از مواد غذایی مفید دریافت می‌کنند، بیشتر از سایرین است. زیرا جنین پسر، برای رشد و تکامل به کالری بیشتری نیاز دارد. بنابراین محدودیت کالری دریافتی و رژیم کاهش وزن، قبل از لقاح، احتمال پسردار شدن را کاهش می‌دهد.

  • برای پسردارشدن مواد غذایی را مصرف کنید که PH واژن را قلیایی نماید

غذایی که مصرف می کنید ارتباط مستقیمی با تغییرات PH ترشحات واژن دارد. این موضوع نقش موثری در تعیین جنسیت جنین دارد. هرچه ترشحات مایعات واژن قلیایی‌تر شود احتمال لقاح اسپرم حاوی کرموزوم y با تخمک بیشتر می شود. بنابراین اگر می خواهید پسردار شوید، در برنامه غذایی خود از میوه‌ها، سبزیجات و پروتئین گیاهی استفاده نمایید.

  • برای پسردار شدن کدام گیاه دارویی را می توانید مصرف نمایید

رژیم غذایی پسردار شدن

دارچین و شیرین بیان از گیاهان دارویی هستند که با قلیایی کردن محیط واژن، در پسردار شدن موثر هستند.

  • برای پسردار شدن کدام مواد غذایی را نباید مصرف کرد

همانطور که در بالا نیز گفته شد مصرف میوه ها با قلیایی کردن محیط داخل واژن، احتمال پسردار شدن را افزایش می دهند اما زنان برای پسردار شدن بایستی از مصرف میوه هایی نظیر خانواده توت ها پرهیز نموده زیرا انواع توت ها محیط داخل واژن را اسیدی می نمایند.

زنانی که قصد بارداری دارند، برای پسردار شدن بایستی مصرف هر گونه مواد لبنی، انواع نان‌های تهیه شده از آرد گندم، ماکارونی و پاستا را به دلیل اسیدی کردن محیط واژن در برنامه غذایی خود محدود نمایند.

  • رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن

قطعا رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن و تعیین جنسیت جنین نیز نقش موثری دارد. برخی از تئوری‌ها نشان داده است که دریافت روی (زینک) و مکمل‌های حاوی روی، در آقایان علاوه بر افزایش ترشح هورمون تستوسترون، به پسردار شدن آنها نیز کمک میکند، همچنین مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین علاوه بر بهبود قوای جنسی در آن‌ها، احتمال لقاح اسپرم حاوی کرموزوم y با تخمک را افزایش می‌دهد و احتمال پسر شدن جنین بیشتر خواهد شد.

  • سیگار کشیدن شانس پسردار شدن را کاهش می دهد

سیگار نکشیدن و رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن

جالب است بدانید سیگار، علاوه بر اثرات مخربی که بر بدن دارد شانس پسردار شدن را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. مطالعات جدید نشان داده اند، احتمال پسردار شدن در زوج هایی که سیگار می کشند، به مراتب کمتر از زوج هایی است که سیگار نمی کشند. محققین بر این باورند که مواد سمی موجود در سیگار اثر منفی بر سیستم تولید مثل مردان خواهد گذاشت.

اسپرم های حاوی کروموزوم y در مقایسه با کروموزوم x ، نسبت به مواد سمی موجود در سیگار، آسیب پذیرتر هستند و در نتیجه احتمال لقاح آنها با تخمک کمتر خواهد شد.

 

منبع :

 

1-https://www.livestrong.com

2-https://www.webmd.com

PN:0006

محصولات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code