زود انزالی (انزال زودرس)

زود انزالی (انزال زودرس) و راه‌های درمان زودانزالی
 • انزال زودرس از شایعترین مشکل جنسی آقایان می‌باشد. انزال زمانی اتفاق می‌افتد که مایع منی در “ارگاسم” (اوج لذت جنسی)، از آلت تناسلی مرد خارج شود. هرگاه خروج مایع منی و انزال قبل از زمانی که فرد تمایل به آن را داشته، اتفاق بیفتد به آن زود انزالی یا انزال زودرس می‌گویند. در حقیقت زود انزالی، انزال مرد قبل از ارضاء شدن زن می‌باشد. راه‌های درمان زودانزالی استفاده از دارو و مکمل‌ زیر نظر پزشک می‌باشد.

  برای اطلاعات بیشتر فیتولند شما را به مطالعه این مقاله توصیه می‌کند.

  زود انزالی شایعترین مشکل جنسی در آقایان

  زود انزالی یا انزال زودرس از شایعترین مشکلات جنسی در مردان می باشد. حدود 30 تا 40 درصد از مردان در طول زندگی جنسی خود تجربه زود انزالی یا انزال زودرس را داشته‌اند. ولی توجه داشته باشید زمانی زود انزالی به عنوان بیماری تلقی می گردد که زود انزالی، در بیش از 50 درصد نزدیکی های فرد، اتفاق بیفتد.

  زود انزالی می تواند موقت و طبیعی باشد که این حالت، اغلب در مردان بی تجربه، نوجوانان و مردانی که مدت زمان طولانی است که رابطه جنسی و نزدیکی نداشته اند، رخ می دهد و به مرور زمان، زود انزالی در این افراد بهبود می یابد. زود انزالی در مردان جوان و کمتر از 40 سال شایعتر است.

  دلیل زود انزالی

  هیچ مدت زمان تعریف شده و استانداردی برای رسیدن به انزال برای آقایان تعریف نشده است و تعریف زود انزالی بستگی دارد به زمان رسیدن فرد و شریک جنسی‌اش به “ارگاسم” (اوج لذت جنسی) که این زمان در زوج‌های مختلف، متفاوت است. علاوه بر این در زوج های مختلف، دلایل بروز زود انزالی هم متغیر می‌باشد. در واقع تعدادی از عوامل عاطفی و جسمی و به ندرت ترکیبی از آنها می توانند منجر به زود انزالی شوند.

  زود انزالی (انزال زودرس) و راه‌های درمان زودانزالی

  • آلت تناسلی حساس
  • اضطراب
  • استرس
  • افسردگی
  • مشکلات عاطفی
  • شریک زندگی جدید

  به ندرت زود انزالی ناشی از یک مشکل جدی سلامت یا آسیب جسمی است. (مانند آسیب عصبی از جراحی و بیماری پروستات و مشکلات تیروئید)

  درمان زود انزالی

  زود انزالی اغلب بدون درمان رفع می شود  اما اگر زود انزالی باعث بروز مشکلاتی در زندگی مشترک شما شده باشد، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا روش های موجود برای تأخیر انداختن “ارگاسم” (اوج لذت جنسی) که اغلب با خروج مایع منی همراه است را به شما آموزش دهد. داروها، مشاوره و تکنیک‌های جنسی برای تأخیر انزال (و یا ترکیبی از این عوامل) می‌تواند به بهبود رابطه جنسی شما و همسرتان کمک کند.

  • درمان زود انزالی با روش های رفتاری

  روش های رفتاری برای بیش از 95٪ از مردان که دچار زود انزالی هستند، مفید است.  در این نوع درمان، مردان زمان انزال خود را، به تنهایی و یا با کمک شریک خود کنترل می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله راه‌های درمان زود انزالی مراجعه فرمایید.

  اضطراب، افسردگی و سایر مسائل عاطفی را که می توانند علت زود انزالی باشند، باید با کمک یک روانشناس یا روانپزشک برطرف کرد. زوج درمانی بهترین روش برای درمان زود انزالی است که در آنها عامل ایجاد انزال زودرس مشکلات روانی و عاطفی می باشد.

  علاوه بر این، بر اساس تحقیقات انجام شده، مشخص شده است که در طول فرآیند انزال، فعالیت عضلات کف لگن افزایش می یابد. در نتیجه، احتمال دارد که مردان مبتلا به زود انزالی، دارای عضلات بیش از حد فعال در این ناحیه باشند در نتیجه کنترل این عضلات به کمک ورزشهای خاص می تواند روشی برای درمان زود انزالی باشد.

  • راه‌های درمان زود انزالی با روش‌های پزشکی عبارتند از

  چندین روش درمانی پزشکی، ممکن است به افرادی که انزال زودرس و زود انزالی دارند کمک کند. راه‌های درمان زود انزالی با روش‌های پزشکی عبارتند از:

  در خاتمه ذکر این نکته ضروری است که زود انزالی یا انزال زودرس با وجود اینکه یک بیماری شایع جنسی در مردان می باشد ولی خوشبختانه، درمان زود انزالی به راحتی امکان پذیر است و تنها زمانی یک مشکل جدی محسوب می‌شود که به یک بیماری مزمن و طولانی تبدیل ‌شود. در این رابطه فیتولند شما را به مطالعه مقاله راه‌های درمان زود انزالی دعوت می نماید.

  منبع:

  1-https://www.health24.com

  2-https://familydoctor.org

  PN:0003

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  محصولات مرتبط

  3 دیدگاه برای زود انزالی (انزال زودرس) ثبت شده است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  چطور میتونم کمکتون کنم؟