محاسبه وزن ایده‌آل

محاسبه وزن ایده‌آل

محاسبه وزن ایده‌آل بدن یا محاسبه اضافه وزن یا کمبود وزن اولین اقدام در مسیر سبک زندگی سالم می‌باشد و برای حفظ سلامت بدن امری ضروری است. از این رو بسیاری از پزشکان برای محاسبه وزن مناسب و حفظ وزن ایده‌آل تاکید فراوان کرده‌اند. امروزه با ابزارهای محاسبه آنلاین وزن ایده‌آل و در کمتر از 1 دقیقه به راحتی این پاسخ را خواهید داشت.

 

وزن ایده‌آل چیست و چرا محاسبه وزن ایده‌آل مهم است؟

محاسبه وزن ایده ‌آل بر مبنای شاخص توده بدنی ( Body Mass Index = BMI )صورت می‌گیرد و از نسبت وزن به قد می‌توانید وزن خود را محاسبه کنید و نسبت آن را با وزن ایده آل بسنجید.محاسبه اضافه وزن

مقدار کمتر یا بیشتر وزن شما نسبت به یک وزن استاندارد می‌تواند اندام‌های بدن و کارکرد آنها را مختل کند و سلامت جسم را به خطر بیاندازد.

کاهش وزن نسبت به یک وزن ایده‌آل عموما باعث ایجاد ضعف در بدن و اندام‌ها می‌شود. بدن به صورت خودجوش برای رساندن خود به توانایی نرمال و انرژی مورد نیاز روزانه، از تمام مواد مغزی موجود در بدن، چربی‌های مفید، ویتامین‌ها و …. استفاده می‌کند و به همین دلیل است که بدن افراد با وزن پایین‌تر از وزن ایده‌آل، دچار کمبود مواد معدنی و ضعف جسمانی می‌شوند. هرچه مقدار وزن نسبت به وزن ایده‌آل کمتر باشد، خطر سلامت برای فرد بیشتر است و حتی می‌تواند منجر به مرگ شود.

برعکس اگر در محاسبه اضافه وزن فرد نسبت به وزن ایده‌آل بیشتر باشد، اندوخته مفید مواد مورد نیاز بدن بیشتر از ظرفیت آن می‌شود. به طور مثال قندها و چربی های مفید بدن به چربی‌های غیر مفید تبدیل شده و افزایش آن در بدن، باعث بیماری چاقی و اختلال در دستگاه گوارش، قلب و دستگاه تنفسی فرد می‌شود. به همین دلیل محاسبه وزن ایده‌آل اهمیت پیدا می‌کند.

برای محاسبه وزن مناسب و ایده‌آل به چه نکاتی باید توجه کرد؟

وزن ایده‌آل برای هر فرد متفاوت است و عواملی همچون قد، ترکیب استخوان بندی، ژنتیک، سن، جنسیت و …. برای محاسبه وزن ایده‌ ال باید مورد توجه قرار گیرد.

علاوه بر موارد یاد شده، از عوامل تاثیر گذار در محاسبه وزن استاندارد می‌توان به میزان تحرک، میزان کالری مصرفی در طول روز و میزان سوخت و ساز بدن به صورت طبیعی و محیطی اشاره کرد.

محاسبه وزن مناسب

بشر امروز به خصوص در جوامع شهری به علت سبک زندگی ماشینی و نوع تغذیه که نامناسب تشخیص داده می‌شود، روند صعودی در افزایش وزن و چاقی داشته است. آمار بیماری‌های مربوط به اضافه وزن رو به افزایش است. از این رو تاکید فراوانی به محاسبه اضافه وزن شده است. فیتولند با در نظر گرفتن اهمیت ویژه محاسبه وزن ایده‌ال و رسیدن به یک وزن مناسب، محاسبه آنلاین اضافه وزن را ترتیب داده و تا با انواع روش‌ها و برنامه‌های ارائه شده توسط تیم مشاوران ورزشی و تغذیه فیتولند، شما را در رسیدن به وزن ایده‌آل خود یاری کند.

 

محاسبه آنلاین اضافه وزن

محاسبه آنلاین وزن ایده‌آل

محاسبه وزن ایده‌آل شما با مشخص بودن جنسیت و قد به راحتی از طریق جدول زیر امکان‌پذیر می‌باشد. اگر نگران این هستید که اضافه وزن دارید یا ممکن است خیلی لاغر باشید کمتر از 1 دقیقه زمان صرف کنید و به جواب برسید.

در صورتیکه بخواهید میزان انرژی مورد نیاز روزانه خود را نیز محاسبه کنید لطفا دکمه روبرو را فشار دهید.

محاسبه انرژی مورد نیاز روزانه

سخن پایانی

در این نوشته سعی کردیم اهمیت و تاکید بر محاسبه وزن ایده‌آل را به شما یادآوری کنیم. فیتولند به عنوان ترویج کننده سبک زندگی سالم در جامعه، خود را در این زمینه مسئول می‌داند تا شما را در رسیدن به هدف بزرگی چون حفظ سلامتی و تناسب اندام یاری کند.

شما می‌توانید به راحتی و با توجه به روش‌های ارائه شده محاسبه وزن ایده‌آل، به صورت آنلاین مقدار وزن خود را محاسبه و بر اساس آن از برنامه‌های تمرین ورزشی اختصاصی و رژیم های غذایی فیتولند استفاده کنید. برای محاسبه آنلاین اضافه وزن خود همین الان از طریق سایت فیتولند اقدام فرمایید. در روش محاسبه وزن مناسب خود تنها کافی است با روش اندازه‌گیری صحیح قد آشنا باشید که در ادامه برای شما انواع روش‌های استاندارد اندازه‌گیری قد توضیح داده شده است.

روش اندازه گیری صحیح قد:

با استفاده از استادیومتر(قد سنج) :

  • در زیر خط کش استادیومتر کاملا راست بایستید.
  • پاها کاملا صاف و پاشنه در میانه بدن و در تماس با یکدیگر باشند.
  • سر خود را در وضعیت طبیعی نسبت به چانه قرار داده و مستقیم به جلو نگاه کنید.
  • خط کش استودیومتر باید بالاترین بخش سر (جمجمه) را لمس کند.

بدون استفاده از قدسنج:

  • در کنار یک دیوار کاملا راست بایستید.
  • پاها کاملا صاف و پاشنه ها در میانۀ بدن بوده و همدیگر را لمس کنند.
  • ساق پاها و بالا تنه خود را به دیوار بچسبانید.
  • با کمک فردی دیگر یک وسیله صاف را به طور کاملا افقی و صاف بر روی بالاترین بخش سر خود قرار دهید به طوریکه همزمان بر دیوار عمود شود.
  • ارتفاع لبۀ پایینی سطح صاف را از زمین با کمک متر اندازه گیری کنید.

محاسبه وزن ایده‌آل بدن

  • واحد اندازه گیری سانتی متر (cm) ( فاصله فرق سر تا پاشنه پا با استفاده از متر نواری یا قد سنج عمودی )

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید از انواع برنامه‌های رژیم غذایی و برنامه‌های آنلاین بدنسازی فیتولند زیر نظر متخصصین استفاده نمایید.

محاسبه وزن ایده‌ال

محاسبه کالری مورد نیاز روزانه

برنامه افزایش حجم باسن

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

تست سندرم متابولیک

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

انواع برنامه‌های ورزش در خانه

برنامه ورزش در محل کار

برنامه رژیم غذایی کتوژنیک

برنامه رژیم غذایی پر پروتئین

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی زوجین قبل از بارداری

برنامه رژیم غذایی کاهش وزن پس از بارداری

برنامه رژیم غذایی کبد چرب

برنامه رژیم غذایی دیابت

PN:0301

۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question