برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری تضمینی برای سلامتی مادر و نوزاد می‌باشد. در طول دوران بارداری وزن مادر از 10 الی 12 کیلوگرم افزایش خواهد یافت. برنامه غذایی دوران بارداری فیتولند به سه برنامه سه ماهه اول، سه ماهه دوم و سه ماهه سوم تقسیم‌بندی می‌شود.

این تقسیم بندی بر اساس نیاز و شرایط بدن مادر و جنین نیازمند طراحی برنامه خاص می‌باشد. متخصصین تغذیه فیتولند با بهره‌گیری از تجربه فراوان و علم روز، ضمن طراحی یک برنامه غذایی اختصاصی برای شما، در طی مدت نیز در کنار شما خواهند بود تا مراقب شما و نوزاد دلبندتان باشند.

اهمیت برنامه غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

در طول دوران بارداری وزن مادر به دلیل شرایط فیزیولوژیکی و رشد نوزاد بین 10 الی 12 کیلوگرم افزایش می‌یابد. بخشی از این افزایش وزن عمدتا به خاطر نوزاد می‌باشد. برنامه غذایی باعث می‌شود:

 • رعایت برنامه رژیم غذایی باعث می‌شود، افزایش وزن مادر به میزان درست برای تامین نیازهای ضروری بدن مادر و نوزاد برای رشد و نمو بهتر وی باشد.
 • از مصرف مواد غذایی مضر برای سلامتی مادر و نوزاد جلوگیری شود
 • اطمینان داشته باشید در هر دوره سه ماهه آن‌چه برای رشد نوزاد و سلامت مادر لازم است از طریق برنامه بارداری تامین می‌شود. توجه داشته باشید عدم تامین نیازهای دوران بارداری باعث لطمات به مادر و نوزاد شده و بخشی از این موارد در دوره‌های بعد قابل جبران نخواهد بود.
 • رعایت یک برنامه رژیم دوران بارداری باعث می‌شود کاهش وزن و برگشتن به وزن ایده‌ال و مناسب برای مادر پس از بارداری اصولی‌تر و سریع‌تر شکل بگیرد.

مهمترین موضوعات برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

متخصصین با توجه به شرایط رشد نوزاد و تغییرات بدن مادر، دوران بارداری را به سه دوره سه اهه تقسیم نموده‌اند. در هرکدام از دوره‌های سه ماهه، نیازهای بدن مادر و بدن نوزاد متفاوت می‌باشد. به همین دلیل این برنامه به سه برنامه غذایی سه ماهه اول بارداری، برنامه غذایی سه ماهه دوم بارداری و برنامه غذایی سه ماهه سوم بارداری تقسیم بندی می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله مراقبت‌های بارداری در سه ماهه اول، سه ماهه دوم بارداری و سه ماهه سوم بارداری را در فیتولند دنبال کنید.

خرید برنامه غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی سه ماهه اول بارداری

متخصصان بخش تغذیه و رژیم غذایی فیتولند برای ارایه بهترین و اختصاصی‌ترین خدمات به مشتریان، ضمن برخورداری از تجربه و تخصص لازم در این زمینه مراحل زیر را برای ارایه برنامه و پایش برنامه با شما مادران گرامی طی خواهند کرد. تمام تلاش ما همراهی با شما در این دوران مهم می‌باشد.

ضمن آن‌که پس از درخواست برنامه، کانالی به شما معرفی خواهد شد تا در طی روز اگر با سوالاتی مواجه شدید از کارشناسان ما به صورت خصوصی مطرح نمایید.

 الف- تحلیل اطلاعات به صورت اختصاصی

بعد از تکمیل و ارسال فرم، متخصصان تغذیه فیتولند با شما تماس گرفته و نسبت به تحلیل اولیه اطلاعات شما اقدام می‌کنند. این بخش برای دریافت اطلاعات تکمیلی متخصصین از شما ضروری می‌باشد.

ب- ارایه برنامه

متخصصین تغذیه فیتولند طی 3 الی 5 روز کاری از زمان تکمیل اطلاعات شما، با توجه به اطلاعات دریافتی و تحلیل‌های صورت گرفته برنامه رژیم غذایی بارداری شما را طراحی و آن را به صورت ایمیل برای شما ارسال می‌نمایند.

ج- تماس با مشتری

در این قسمت از طرف کارشناسان تغذیه با شما تماس گرفته شده و ضمن اطمینان از دریافت برنامه رژیم غذایی دوران بارداری در صورت نیاز توضیحات تکمیلی به شما مادر گرامی داده می‌شود.

د- پایش برنامه

هر دو هفته یکبار در طی دوران بارداری، متخصصین تغذیه با شما تماس گرفته و ضمن دریافت اطلاعات اولیه، راهنمایی‌های لازم و توصیه‌های لازم به شما مادران گرامی داده می‌شود. ضمن آن‌که در صورت نیاز تغییراتی در برنامه شما داده می‌شود.

پایش برنامه با هدف بازنگری برنامه رژیم غذایی با توجه به تغییرات مادر در طول دوران بارداری صورت می‌گیرد.

 درخواست برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه غذایی دوران بارداریبرای درخواست برنامه لازم است اطلاعات زیر را در سه بخش تکمیل و ارسال نمایید. برنامه رژیم غذایی دوران بارداری به سه برنامه سه ماهه تقسیم می‌شود. برنامه رژیم غذایی سه ماهه اول بارداری، برنامه رژیم غذایی سه ماهه دوم بارداری و برنامه رژیم غذایی سه ماهه سوم بارداری.

لطفا در تکمیل و ارسال اطلاعات دقت لازم را داشته باشید.

بخش اول: اطلاعات بارداری

این اطلاعات شامل اطلاعات کلی مادر، سابقه بارداری، داروهای مصرفی و الگوی فعالیت بدنی می‌باشد. لطفا با دقت و صحت کامل نسبت به تکمیل این بخش مطابق فرم اطلاعاتی که در اختیار شما قرارداده شده است اقدام نمایید.

بخش دوم: الگوی غذایی مادر

در الگوی غذایی، تغذیه شما در یک شبانه‌روز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. همچنین ذائقه و تمایلات غذایی شما با متخصصین فیتولند درمیان گذاشته می‌شود. بدین ترتیب متخصصین تغذیه فیتولند با آشنایی کامل با عادات غذایی و روحیات و سلایق شما بهترین برنامه رژیم غذایی دوران بارداری را ویژۀ شما طراحی می‌کنند.

برای تکمیل این فرم کافی‌ است، تجربه و برداشت خود را آن‌طور که در اکثر موارد رخ می‌دهد یادداشت داشته باشید.

بخش سوم: آزمایشات بارداری

شما لازم است آخرین نتایج آزمایشات بارداری خود را در این قسمت بارگذاری کنید. در صورتی‌که شما به صورت مرتب به پزشک خود مراجعه می‌کنید،‌ نتایج آخرین آزمایشات را در این بخش بارگذاری نمایید. توجه داشته باشید از آخرین آزمایش شما نباید بیش از  1ماه گذشته باشد.

درصورتی‌که به هر دلیلی نتیجه این آزمایشات را ندارید، می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

 • به پزشک مراجعه نموده و درخواست تست آزمایشات بارداری را داشته باشید
 • تصویر زیر را دانلود نمایید و با مراجعه به آزمایشگاه نسبت به انجام این تست اقدام نموده و سپس فرم نتایج را در بخش بالا بارگذاری نمایید.

نکات کلیدی و مهم در تکمیل فرم‌های اطلاعاتی

 • در صورت درخواست از پزشک یا آزمایشگاه برای انجام آزمایشات بارداری، حتما تست‌های زیر را نیز درخواست نمایید:
 • از آخرین زمان آزمایشات شما بیش از روز نگذشته باشد.
 • آدرس ایمیل و شماره همراه و تلفن مهمترین اطلاعات اختصاصی برای ارتباط ما با شما می‌باشد. حتما در صحت این اطلاعات دقت لازم را داشته باشید. تمامی نتایج و برنامه‌ها از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
 • اطلاعات ازمایشات بارداری را در قالبJPG یا Pdf و در حجم کمتر از 500 کیلوبایت ارسال نمایید.

در صورتی‌که تمایل دارید، برنامه غذایی بارداری زیر نظر متخصصین فیتولند را داشته باشید لازم است فرم‌های اطلاعاتی زیر را تکمیل و در بخش انتهایی نسبت به پرداخت مبلغ برنامه اقدام لازم را انجام دهید. در صورت هر گونه سوال قبل از ثبت برنامه نیز می‌توانید از مشاوره کارشناسان فیتولند بهره‌مند شوید.PN:0316

115 دیدگاه برای برنامه رژیم غذایی دوران بارداری ثبت شده است

 1. ورزش در دوران بارداری بسیار لازم و ضروریه. در کنارش یک رژیم غذایی درست و اصولی هم لازمه. من از سایتتون رژیم غذایی گرفتم و بسیار راضیم.

  1. سلام
   ممنون دوست عزیز. امیدوارم این برنامه‌ها در رسیدن به سلامتی همراه خوب شما باشند.

  1. سلام فیتولندی عزیز
   شما می‌تونید با مراجعه به لینک زیر و تکمیل اطلاعات در بخش انتهایی فرم نسبت به دریافت برنامه رژیم غذایی بارداری زیر نظر متخصص تغذیه فیتولند اقدام کنید.
   https://fitoland.com/Services/%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DA%98%DB%8C%D9%85-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C/
   با سپاس

  1. سلام فیتولندی عزیز
   کاملا به شرایط قبل از بارداری و شرایط فعلی خود شما،‌نوزاد و شرایط شیردهی بستگی داره. پیشنهاد میکنم اگر در حال شیردهی به نوزاد هستید از برنامه رژیم غذایی دوران شیردهی و در غیر این صورت از برنامه رژیم غذایی بعد از بارداری استفاده کنید. متخصصین ما در کنار شما هستند.

 2. من هم مشکلات دوره بارداری رو داشتم. ولی از متخصص شما رژیم گرفتم و بسیار هم خوب بود. ممنون از زحمات شما

 3. من در زمان بارداری از شما رژیم گرفتم و بسیار عالی بود. الان می‌خوام بعد از زایمان هم رژیم بگیرم. چطور اقدام کنم؟

 4. من و دوستام تا حالا چندتا برنامه از شما گرفتیم و بسیار راضی هستیم. ممنون از سایت خوب و مربیای خوبتون

  1. سلام فیتولندی عزیز
   فیتولند و متخصصینش نگاه خاصی به مادران و کمک به این عزیزان دارند. در کنار شما هستیم

 5. من برای این دوران از شما رژیم غذایی گرفتم. خیلی عالیه. با این که خیلی میل به غذا نداشتم ولی رژیم خیلی خوبی بهم دادین. ممنون از شما

  1. سلام دوست عزیز
   این اطلاعات برای متخصص تغذیه شما ضروریه. می‌تونید از قسمت بارگذاری استفاده کنید و تصویر اون و بارگذاری کنید

 6. سلام. بعد از دریافت برنامه چطور می‌تونم با مربی یا مشاور در ارتباط باشم؟

 7. واقعا در دوران بارداری رژیم خیلی مهمه. اگه رعایت نشه باعث آسیب به مادر و بچه میشه.

  1. سلام مینای گرامی
   به دلیل اهمیت این برنامه رژیمی و شرایط خاص صرفا به شکل اختصاصی این برنامه طراحی میشه

 8. این که برنامه به قسمت‌های سه ماهه تقسیم میشه خیلی خوبه و معلومه کاملا دقیقه. ممنون از شما

  1. سلام دوست عزیز
   بر اساس اصول علمی و شرایط رشد جنین برنامه های بارداری طی دوره های سه ماهه خواهند بود. در دوره سه ماهه آخر به دلیل شرایط متفاوت‌تر جنین حساسیت طراحی برنامه غذایی و حتی داشتن برنامه ماهانه اهمیت بالایی دارد.

  1. سلام فیتولندی عزیز
   در طراحی رژیم غذایی عادت‌های غذایی مادر لحاظ می‌شه ولی به دلیل حساسیت طراحی رژیم دوران بارداری قاعدتا ممکنه بعضی از این عادت‌ها مناسب نبوده و در طراحی برنامه نادیده گرفته بشه. هر چه باشه سلامتی مادر و رشد مناسب جنین برای مادر اهمیت بیشتری داره

  1. سلام فیتولندی عزیز
   بله ولی لازمه حتما با نظر مثبت پزشک و یک برنامه اختصاصی این کار و انجام بدید

  1. سلام رودابه عزیز
   بله قطعا
   هم مادر و هم جنین در دوران بارداری به مراقبت ویژه نیاز دارند. برای جلوگیری از افسردگی در مادر، تامین نیازهای مادر در دوران بارداری و همچنین سهولت در کاهش وزن بعد از بارداری این برنامه غذایی دوران بارداری اهمیت دارد. ضمن آنکه برای رشد جنین نیز نیاز هست از برنامه غذایی خاصی پیروی شود تا تمام نیازهای رشد تامین شده و شما فرزندی سالم تر داشته باشید

 9. برنامه‌ای که از شما گرفتم بسیار خوب بود. فقط این‌که بعد از زایمان هم رژیم خاصی باید داشته باشم؟

  1. سلام همراه عزیز
   برای دوران شیردهی و بعد از دوران شیردهی برای کاهش وزن می‌تونید از برنامه رژیم غذایی بعد از بارداری استفاده کنید

  1. سلام دوست عزیز
   رژیم غذایی برای تاثیر روی جنسیت به قبل از بارداری بر می‌گرده.

 10. برنامه غذایی دوران بارداری باید کاملا دقیق و کارشناسی باشه که شما این کار رو انجام میدین. مرسی از زحمات تون

 11. مرسی از شما و کارشناساتون که این همه زحمت می‌کشین. مطالب سایتتون عالیه

 12. برنامه غذایی که از شما گرفتم خیلی توی زمان بارداری بهم کمک کرد. بسیار متشکرم

 13. رژیم غذایی که دادین یه کم سخت بود برام ولی از وقتی بهش عادت کردم خیلی حالم بهتره

  1. سلام فیتولندی عزیز
   برنامه رژیم غذایی دوران بارداری برای سلامت بیشتر جنین و حفظ سلامتی مادر ضروری هستش. تمام نکات ایمنی و تغذیه‌ای در طراحی این برنامه برای مادر و جنین لحاظ میشه و متخصص در کنار شماست.

  1. سلام فیتولندی عزیز
   این برنامه برای رژیم غذایی هست که زیر نظر متخصص براتون طراحی میشه و برای سلامت شما و نوزاد ضروری هست

 14. سلام. ممنون از سایت بسیار خوب که مطالب به روز و کاربردی داره. خسته نباشین

 15. همه برنامه هاتون توی همه سطوح عالین. خیلی از دوستام از شما برنامه می‌گیرن و همه راضین. ممنون از زحماتی که می کشین

 16. برنامه سه ماهه سوم از همه مهم‌تره به نظرم. البته برنامه همه سه ماهه هایی که ازتون گرفتم عالی بودن. ممنون

 17. در دوران بارداری الگوی غذایی مادر خیلی نامرتب و بد میشه و ناچارا این اتفاق میفته. همه موارد رو در نظر می‌گیرین؟

  1. سلام فیتولندی عزیز
   بله تماما با توجه به شرایط جسمی مادر، تحرک مادر و دوره بارداری و … این رژیم طراحی میشه

  1. سلام کیمیای عزیز
   حتما لازمه یک رژیم غذایی داشته باشید و بتونید نیازهای خودتون و نوزادتون و تو دوران بارداری تامین کنید

 18. برنامه رو از سایت شما گرفتم و به نظرم یکی از بهترین رژیم‌ها توی دوره بارداریه. ممنون

 19. این دوره بسیار دوره پر استرس و مهمیه. من از شما رژیم رو گرفتم و بسیار خیالم راحت شده از غذاهایی که می خورم.

  1. سلام شکوفه عزیز
   تا جایی که مغایرتی با اصول تغذیه در دوران بارداری نداشته باشه بله. به همین دلیل عادت‌های غذایی مادر توسط متخصص فیتولند سوال میشه تا منطبق ترین برنامه با شرایط شما طراحی بشه

  1. سلام شریفه خانم
   بله ممکنه به دلیل عدم رعایت رژیم درست یا شرایط مراقبت این اتفاق بیفته که میتونه برای سلامتی مادر و جنین خطراتی همراه داشته باشه. اگر چنین شرایطی دارید حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید

 20. سلام. سایت بسیار خوبی دارین. ازتون یک برنامه تمرینی گرفتم و بسیار خوبه. ممنونم

 21. برنامتون خیلی عالیه و همه موارد رو در نظر مییگیره.خیلی ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp همکار مورد نظر خود را انتخاب کنید