معرفی برنامه اصلاح زانوی پرانتزی

برنامه اصلاحی زانوی پرانتزی

انحراف و تغییر شکل زانو که معمولاً به شکل پرانتزی اتفاق می‌افتد منجر به آن می‌شود که افراد به متخصص ارتوپدی مراجعه کنند. اصطلاحاً به این مورد زانوی پرانتزی یا “ژنو واروم گفته می‌شود. متخصصین فیتولند ورزش درمانی را به عنوان برنامه زانوی پرانتزی توصیه می‌کنند که در ادامه به معرفی برنامه اصلاح زانوی پرانتزی می‌پردازیم.

شایع‌ترین علت زانوی پرانتزی انحراف قسمت بالایی استخوان درشت‌نی معروف به ژنو واروم – Genu varum می‌باشد. که این امر در کودکان و بزرگسالان مشاهده می‌شود.

علل پرانتزی شدن زانوها

قبل از آشنایی با برنامه تمرین اصلاحی زانوی پرانتزی، بهتر است که علل ابتلا به ژنو واروم را بدانید. دلایل مختلفی ازجمله بیماری بلانت، راشیتیسم یا نرمی استخوان، آرتروز و… منجر به زانوی پرانتزی می‌شود.

درمان پای پرانتزی

برنامه اصلاح پای پرانتزی در سنین مختلف متفاوت است. برای مثال در نوزادان از زانوبند یا گچ گرفتن استفاده می‌شود. یکی دیگر از درمان‌های موجود مصرف ویتامین D در کودکان و بزرگسالان است. از دیگر موارد کاربردی و مهم می‌توان به ماساژ، برنامه اصلاح زانوی پرانتزی، عمل جراحی، کفی و کفش طبی و… اشاره نمود.

درمان متناسب شما باید توسط پزشک متخصص تائید و تجویز شود. در ادامه به معرفی ورزش مفید برای زانوی پرانتزی می‌پردازیم.

برنامه تمرین اصلاحی برای زانوی پرانتزی مناسب چه افرادی است؟

درمان زانوی پرانتزی با برنامه تمرینی ساده برای افرادی که پاهای پرانتزی دارند مفید و قابل استفاده است.  همچنین ورزشکاران برخی رشته‌های ورزشی مانند سوارکاری که در معرض این مشکل هستند هم می‌توانند از برنامه بهبود زانوی پرانتزی بهره بگیرند.

جدول راهنمای برنامه اصلاح زانوی پرانتزی

جدول برنامه اصلاحی زانوی پرانتزیتمرینات زانوی پرانتزی برای چه افرادی مناسب نیست؟

برنامه تمرین در منزل برای زانوی پرانتزی در افرادی که دارای درد یا فشار زیاد در ناحیه زانو هستند، مناسب نمی‌باشد. همچنین افرادی که انحنای بسیار زیاد در ناحیه زانو داشته و یا حالت زانوها به سمت داخل است، قبل از انجام ورزش برای زانوی پرانتزی، باید با پزشک خود مشورت کنند.

آیا برنامه اصلاح زانوی پرانتزی نیاز به سطح آمادگی دارد؟

معرفی برنامه اصلاح زانوی پرانتزی

خبر خوب فیتولند برای شما این است که تمام افراد بدون هیچ محدودیت سنی و آمادگی بدنی می‌توانند از برنامه تمرین در خانه برای زانوی پرانتزی بهره ببرند. برنامه زانوی پرانتزی ناحیه کمر و پایین‌تنه را درگیر می‌کند. برای دریافت حرکات اصلاحی برای زانوی پرانتزی کافی است که فرم درخواست برنامه را تکمیل کنید.

معرفی برنامه اصلاحی زانوی پرانتزی فیتولند

انجام برنامه تمرین برای زانوی پرانتزی تنها به 25 دقیقه زمان نیاز دارد. تعداد حرکات اصلاحی زانوی پرانتزی 7 حرکت بوده و مناسب برای تمام افراد بدون سطح آمادگی خاصی است. برنامه تمرین در خانه برای زانوی پرانتزی با هدف تقویت عضلات پایین‌تنه و کمر برای چهار هفته طراحی‌شده است.

جدول تمرینات هفتگی برنامه اصلاح زانوی پرانتزی

جدول زمان بندی برنامه اصلاحی زانوی پرانتزیمتخصصین فیتولند به شما پیشنهاد می‌دهند برنامه تمرین زانوی پرانتزی را 3 روز در هفته و به‌صورت یک روز در میان و منظم انجام دهید.

سخن پایانی

برنامه اصلاح پای پرانتزی کاملاً کاربردی و آسان در بهبود ژنو واروم است. این برنامه تمرینی آنلاین قابل اجرا برای تمامی افراد بوده و تنها 25 دقیقه زمان می‌برد. با تداوم در انجام این تمرینات شاهد بهبود خود خواهید بود. حتماً قبل از شروع تمرینات و درمان خود، با پزشک متخصص مشورت کنید تا روش درمانی مناسب شما را تشخیص دهند.

در صورت تمایل می‌توانید از سایر برنامه‌های تمرینی و رژیم غذایی آنلاین فیتولند بهره بگیرید.

برنامه ورزش در محل کار

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

انواع برنامه‌های ورزش در خانه

برنامه افزایش حجم باسن

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

برنامه رژیم غذایی


PN:0353

۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question