برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای

برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای
 • برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای فیتولند، مجموعه ای از تمرینات فول بادی، تمرینات هوازی، تمرینات افزایش حجم عضلات و تمرینات کاهش درصد چربی بدن است. برنامه بدنسازی در خانه نیمه حرفه ای مناسب افراد با سابقه ورزشی متوسط می‌باشد که شامل  4 تیپ برنامه I1, I2, I3  و I4 می‌باشد. تمامی برنامه‌های فیتولند توسط مربیان متخصص بدنسازی و تناسب اندام طراحی می‌شوند و کاملا علمی و تخصصی هستند.

  شما برای انجام این تمرینات تنها نیاز به یک آمادگی بدنی اولیه، تجهیزات ساده ورزشی همچون دمبل و کش ورزشی،‌ طناب ورزشی و توپ سوئیس بال دارید. البته داشتن اراده و پشتکار برای ادامه و استمرار در انجام تمرینات را نادیده نگیرید.

  اگر شما جزو افرادی هستید که برای مدتی به باشگاه رفته یا به صورت فردی ورزش را انجام داده‌اید و به صورت خلاصه بدن شما از آمادگی اولیه برخوردار است این برنامه ورزش در خانه مختص شماست. برنامه تمرین در منزل نیمه حرفه ای بخشی از ورزش بدنسازی است که به شما این امکان را می‌دهد تا در محیط منزل حتی با دوستان و اعضای خانواده به راحتی و با یک برنامه کامل ورزشی به اندام ایده‌آلتان برسید.

  مزایای برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای

  مزایای ورزش نیمه حرفه‌ای در خانه

  شما با خرید این برنامه بدنسازی در خانه نیمه حرفه ای حداقل مزایای زیر را خواهید داشت.

  حفظ سلامت بدن و تناسب اندام

  صرفه‌جویی در زمان روزمره زندگی؛ نیاز نیست حتما زمان زیادی را برای رفت‌ و آمد به باشگاه، عوض کردن لباس‌ها، بستن ساک و…. صرف کنید. با ورزش نیمه ‌حرفه ای در خانه فیتولند کلی زمان اضافه خواهید داشت.

  صرفه‌جویی در هزینه؛ شما می توانید بدون هزینه‌های اضافه برای خرید تجهیزات گران قیمت یا هزینه شهریه باشگاهی با یک برنامه نیمه حرفه ای ورزش در خانه و با چند ابزار ساده ورزشی در سطح باشگاهیی تمرین کنید.

  سرعت؛ شما می‌توانید با سرعت خودتان ورزش کنید و منتظر هیچ وسیله‌ای نمانید یا استرس خالی کردن دستگاه برای نفر بعدی را نداشته باشید.

  ورزش خانوادگی: شما می‌توانید به راحتی با اعضای خانواده اقدام به ورزش کنید. علاوه بر نشاط و شادی بیشتر به فرهنگ سلامتی و ایجاد یک سبک زندگی سالم برای اعضای خانواده خود کمک خواهید کرد.

  شما برای انجام این تمرینات نیاز به تجهیزات خاصی ندارید. با چند ابزار ساده از جمله دمبل، کش ورزشی، طناب و توپ فیت‌بال باشگاه را در خانه خواهید داشت.

  برنامه تمرین در منزل نیمه حرفه ای شامل چه حرکاتی می‌شود؟

  این برنامه شامل 4 برنامه I1, I2, I3 و I4 می‌باشد که هر برنامه با یک هدف خاص طراحی شده است. جدول زیر به صورت دقیق‌تر این توضیحات را شامل می‌شود. برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای فیتولند روی تمرینات فول بادی، تمرینات هوازی، تمرینات افزایش حجم عضلات و تمرینات کاهش درصد چربی متمرکز شده است.

  جدول راهنمای برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای

  این برنامه شامل 4 برنامه می‌باشد که هر کدام از این برنامه‌ها با هدف خاصی طراحی شده است. به عنوان مثال برنامه I4 روی چربی سوزی و تقویت عضلات متمرکز است. این برنامه شامل دو برنامه می‌باشد که هر کدام 13 حرکت تمرینی دارد. شما طی سه هفته و برای هر هفته سه جلسه تمرین یک ساعته خواهید داشت.

  به عنوان مثال I2 و I3 را می‌توان برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای برای لاغری دانست. یا برنامه I1 یک برنامه ورزش در خانه با دمبل می‌باشد که تمرکز اصلی آن روی تقویت عضلات کل بدن متمرکز شده است.

  تمرینات برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای

  با فواید و دلایل مناسب بودن این برنامه آشنا شدیم. اما قطعا کنجکاو شده‌اید تا سطح تمرینی این برنامه را بدانید. اساتید برجسته بدنسازی و تناسب اندام در فیتولند با بهره گیری از علم روز بدنسازی و تجربه عملی خود این برنامه‌ها را طراحی کرده‌اند. در ادامه با نمونه‌ای از این تمرینات آشنا خواهید شد.

  نام حرکت : قفسه بالا سینه با دمبل روی توپ

  برنامه نیمه حرفه‌ای ورزش در خانه I3آموزش حرکت

  دمبل‌ها را بردارید، روی توپ فیت‌بال با زاویه 45 درجه صاف دراز بکشید و پاهای خود را روی زمین محکم کنید، دست‌ها را عمود بر زمین و در امتداد بالا سینه نگهدارید.

  کف دست‌ها رو به روی هم باشند، این وضعیت شروع حرکت است.

  دمبل‌ها را در امتداد بالا سینه، به طرفین پایین بیاورید، طوری که دست‌ها یک مسیر دایره‌ای شکل را طی کنند، کمی مکث، سپس به وضعیت شروع حرکت برگردید.

  این برنامه تمرینی را می‌توانید برای تقویت عضلات بخش بالای سینه، بخش میانی سینه، جلوی سر شانه در 3 ست 12 تایی انجام دهید.

  قفسه بالاسینه با دمبل روی توپنام حرکت : زیر بغل قایقی با کش

  برنامه نیمه حرفه‌ای تمرین در خانه I3بنشینید و کش ورزشی را به کف پا گیر دهید طوری­که در صورت کشش به طرف بالا تنه پرتاب نشود. پاها را دراز کنید و زانوها را کمی خم کنید و مطمئن شوید که کاملا قفل نیستند. پشت خود را صاف نگه دارید و حالا دستگیره را در دست بگیرید. دست‌ها کشیده باشند تا احساس کشش در عضله پشتی بزرگ داشته باشید. این وضعیت شروع حرکت می‌باشد.

  حالا به آرامی دستگیره را به سمت داخل شکم بکشید. دست‌ها باید سمت شکم حرکت کنند. در حالت انقباض مطلوب عضله کمی مکث کنید. سپس به آرامی دست‌ها را به جلو برگردانید و به وضعیت شروع حرکت برگردید. این حرکت را می‌توانید برای تقویت عضلات زیر بغل و جلو بازو در 3 ست 12 تایی انجام دهید.

  زیر بغل قایقی با کش نشسته

  نام حرکت : کراس اور از پائین با کش

  برنامه نیمه حرفه‌ای ورزش در خانه I1برای انجام این حرکت تمرینی در برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای ، در هر دست یکی از دسته‌های کش را گرفته و در کنار پای خود دست‌ها را نگه دارید. این وضعیت شروع حرکت می‌باشد. در یک مسیر نیم دایره کامل دست‌ها را به سمت طرفین سینه بالا بیاورید تا وقتی انقباض خوبی را در سینه احساس کنید و آرنج‌ها با سینه شما هم سطح شوند.

  کمی مکث، سپس به وضعیت شروع حرکت برگردید. از بازکردن بیش از اندازه دست‌ها خودداری کنید، آرنج‌های شما نیز باید تنها خمیدگی اندکی داشته باشد. این حرکت را جهت تقویت عضلات سینه و عضلات جلو سرشانه در 4 ست 12 تایی انجام دهید.

  کراس اور از پائین با کش سخن پایانی

  برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای با هدف تناسب اندام، عضله سازی و کاهش درصد چربی برای افرادی که کمی سابقه ورزشی داشته باشند مناسب و مفید می‌باشد. در صورت علاقه می‌توانید سایر برنامه‌های ورزش در خانه در سطوح عمومی، مقدماتی و حرفه ای را نیز دنبال کنید. یا اگر در محیط کار خود علاقمند به انجام تمرینات ساده ورزشی باشید برنامه ورزش در محل کار فیتولند را دنبال کنید.

     PN:0307

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  2 دیدگاه برای برنامه ورزش در خانه نیمه حرفه ای ثبت شده است

  1. من برنامه رو خریداری کردم و توی منزل دارم باهاش تمرین می کنم. عالیه و ممنونم از شما

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *