برنامه ورزش در خانه بزرگسالان

برنامه ورزش در خانه بزرگسالان و سالمندان
 • با معرفی برنامه ورزش در خانه بزرگسالان با شما همراهان گرامی هستیم. افراد در سنین مختلف به دنبال برنامه تمرینی مناسب خود هستند. به همین منظور متخصصین فیتولند برنامه تمرینی برای سالمندان را طراحی کرده‌اند. اگر سن شما بالای ۵۰ سال هست و به دنبال کاهش وزن هستید یا فشارخون و دیابت دارید از برنامه ورزش در منزل سالمندان استفاده کنید. این برنامه ورزش در خانه برای تقویت عضلات کل بدن و به مدت 8 هفته طراحی شده است. در هر هفته با دو جلسه تمرین 40 الی 60 دقیقه‌ای شما می‌توانید احساس شادی و نشاط بیشتری داشته باشید و از بسیاری از بیماری‌های دوران بزرگسالی به خصوص درد مفاصل راحت شوید. انجام این برنامه تمرینی وررزش سالمندان نیاز به توپ، دمبل و کش ورزشی دارد. در ادامه ضمن توضیحات تکمیلی در مورد معرفی و نحوه تهیه این برنامه یکسری تمرینات را آشنا خواهید شد.

  برنامه ورزش در خانه سالمندان مناسب چه افرادی است؟

  تمرینات ورزشی بزرگسالان برای افرادی که به دنبال بهبود شرایط بدنی خود در مقابل درد‌های مفاصل و عضلات خود هستند بسیار مناسب می‌باشد. همچنین افراد مسنی که دارای بیماری‌هایی مانند فشارخون، دیابت و چاقی هستند، می‌توانند از برنامه تمرینی سالمندان بهره بگیرند، تا شرایط بدنی خود را بهبود بخشند. برنامه ورزش در خانه بزرگسالان برای افرادی که در تلاشند تا سیستم ایمنی خود را تقویت کنند یا استخوان‌های قوی‌تری داشته باشند بسیار مناسب خواهد بود.

   همچنین از دیگر اهداف این برنامه می‌توان به بهبود عملکرد دستگاه گوارش به کمک این برنامه اشاره نمود. شما با انجام تمرینات ورزش در خانه برای افراد میانسال به بالا علاوه بر سلامت جسمی، سلامت روح و روان خود را ارتقا می‌دهید.

  برنامه ورزش در خانه برای افراد مسن برای چه افرادی مناسب نمی‌باشد؟

  ورزش در منزل بالای ۵۰ سال برای افرادی که بیماری قلبی، دردهای مزمن مفصلی یا دیگر مشکلات ارتوپدی دارند مناسب نیست. همچنین اگر بیماری خاصی دارید که پزشک شما را از ورزش منع کرده است، برنامه ئرزش در خانه برای سالمندان را انجام ندهید. فیتولند به شما پیشنهاد می‌کند که قبل از انجام تمرینات ورزش در خانه سالمندان با پزشک متخصص خود مشورت داشته باشید.

   تمرینات ورزشی بزرگسالان به چه سطح آمادگی نیاز دارد؟

  برنامه تمرینی سالمندانیکی از مزایای ورزش در منزل برای سالمندان این است که شما برای شروع تمرینات احتیاجی به آمادگی بدنی ندارید. با این حال بهتر است که تمرینات برنامه ورزش در خانه بزرگسالان را از شدت و مقدار کم شروع کنید تا آرام آرام پیشرفت بدنی داشته، با تمرینات آشنا شده و توانایی بدن و عضلات خود را در انجام تمرینات ورزش در خانه بالای ۵۰ سال ارتقا دهید.

  پیشنهاد می‌شود که برنامه تمرینی سالمندان تا محدوده سنی 65 تا 70 سال انجام گردد و افراد با سن بیشتر برای جلوگیری از آسیب‌دیدگی با مراقبت و نظارت به تمرینات و حرکات ورزشی بپردازند.

  معرفی برنامه ورزش در خانه سالمندان

  این برنامه ورزشی سالمندان با هدف تقویت عضلات کل بدن توسط متخصصین فیتولند طراحی شده است. تمرین در خانه برای افراد مسن مناسب بانوان و آقایان بالای 50 سال بوده و به آمادگی بدنی احتیاجی ندارد. مدت ‌زمان هر جلسه تمرینی تنها 40 دقیقه است و برنامه به شکلی تنظیم‌شده است که انجام آن در منزل آسوده و راحت بوده و به‌وسیله خاصی نیاز ندارد.

  جدول راهنمای برنامه تمرین در خانه بزرگسالان

  جدول برنامه ورزش در خانه بزرگسالان

  جلسات برنامه ورزش در خانه ویژه بزرگسالان

  برنامه ورزش در خانه سالمندان را 2 روز در هفته به مدت یک ماه حتماً انجام دهید. فیتولند به شما پیشنهاد می‌کند که به‌صورت دو روز در هفته با فاصله انجام شود. برای مثال روزهای شنبه و چهارشنبه مناسب خواهد بود. اگر این روزها جابه‌جایی پیدا کند، ایرادی ندارد. با این حال حفظ فاصله حداقل دو روز بین این تمرینات توصیه می‌گردد.

  جدول جلسات هفتگی در برنامه ورزش در خانه بزرگسالان

  جدول برنامه ورزش در خانه بزرگسالان

  تعداد حرکات  10 حرکت می‌باشد. طی تمرین حتماً آب کافی به‌صورت جرعه‌جرعه بنوشید. تغذیه سالم خود را رعایت کنید و اگر منع غذایی ندارید به میزان کافی از پروتئین، چربی سالم و کربوهیدرات کافی در رژیم غذایی خود بهره ببرید. در مسیر ورزش در منزل برای سالمندان ، همکاران ما به شما برای دریافت رژیم غذایی تخصصی کمک می‌کنند. در صورت تمایل بر روی دریافت برنامه رژیم غذایی از متخصصین فیتولند کلیک نمایید.

  این برنامه به شما پیشنهاد می‌شود : برنامه رژیم لاغری

  در ادامه با یکسری از تمرینات برنامه تمرینی ورزشی سالمندان آشنا خواهیم شد.

  تمرینات برنامه تمرینی سالمندان

  همان‌طور که اشاره شد این برنامه تمرینی شامل 8 جلسه تمرین در 4 هفته می‌باشد. 10 حرکت تمرینی در این برنامه وجود دارد که با توجه به علم ورزش، شرایط سنی بزرگسالان و هدف تقویت عضلات طراحی شده است. در انجام تمرینات در هر بخشی اگر احساس فشار نامتعارفی روی عضلات داشتید از شدت و میزان تمرین بکاهید. ممکن است شما به زمان بیشتری برای رسیدن به نقطه ایده‌آل نیاز داشته باشید. فراموش نکنید که هدف اصلی سلامتی شما می‌باشد.

  نام حرکت: آوردن دست و پا به صورت متقابل  

  ورزش در خانه بالای ۵۰ سالبه صورت چهار دست و پا روی زمین (با تشک ورزشی) قرار بگیرید، زاویه پا و دست‌ها با تنه باید 90 درجه باشد، این وضعیت شروع حرکت می‌باشد. پا و دست را به حالت صاف، هم راستای بدن درآورید، کمی مکث، سپس به آرامی به وضعیت شروع حرکت برگردید. حرکت را برای پا و دست دیگر نیز انجام دهید.

  این تمرین را برای تقویت عضلات سرشانه-پشت پا- باسن و بازو و به صورت 2 ست 12 تایی و هر ست 40 ثانیه  انجام دهید.

  آوردن دست و پا به صورت متقابل

  نام حرکت: شنا  زانو بر روی زمین

  برنامه تمرین در خانه سالمندان

  در حالت شنا بر روی زمین قرار بگیرید به نحوی‌که زانوی شما بر روی زمین قرار بگیرد. به آرامی پائین بروید بدون این‌که فشاری بر روی زانوها وارد کنید. سپس با فشار بر دست‌ها به حالت اولیه بازگردید.

  این تمرین را برای تقویت عضلات سینه- جلوی سرشانه- پشت بازو و به صورت 2 ست 10 تایی و هر ست 30 ثانیه انجام دهید.

  شنا  زانو بر روی زمین

  سخن پایانی

  برنامه تمرین در خانه بزرگسالان باهدف بهبود و تقویت عضلات کل بدن طراحی شده است. انجام این تمرینات تنها به 40 دقیقه زمان نیاز داشته و در هر مکانی همچون منزل امکان‌پذیر است. اگر بیماری خاص، بیماری قلبی، تنگی نفس یا مشکل ارتوپدی خاصی ندارید به‌راحتی از این تمرینات بهره ببرید و در غیر این صورت با پزشک خود مشورت کنید. این برنامه تمرین سالمندان سیستم ایمنی شما را تقویت کرده و عملکرد گوارش را بهتر می‌کند. همچنین به بهبود دیابت، چاقی و فشارخون کمک می‌نماید.

     PN:0356

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  10 دیدگاه برای برنامه ورزش در خانه بزرگسالان ثبت شده است

  1. چقدر عالی و خوب بود این برنامه. پدر و مادرم بدون هیچ مشکلی باهاش تمرین می‌کنن. واقعا ازتون ممنونم

  2. من تازه بازنشسته شدم این برنامه رو گرفتم و شروع کردم.خیلی راضیم.ممنون از سایت خوبتون

  3. سلام
   مرسی از این برنامه خوبتون. جدای اثرات خوبش از وقتی پدرم این تمرینات و انجام میده روحیش عوض شده

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *