معرفی برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات

برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات

برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات شامل مصرف بیشتر چربی‌های طبیعی در کنار محدودکردن قند و نشاسته برای کاهش وزن و سلامت روده‌ها مفید می‌باشد. این برنامه رژیم غذایی هر چند برای مادران باردار، افراد دارای بیماری دیابت، بیماری فشار خون بالا و گروهی دیگر از افراد مناسب نیست؛ ولی طرفداران زیادی دارد.

کربوهیدرات چیست؟

کربوهیدارت‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها سه گروه اصلی غذایی هستند. تقریبا تمامی مواد غذایی بخشی از این موارد را دارند.کربوهیدرات‌ها اصلی‌ترین منبع بدن برای تامین انرژی مورد نیاز روزانه هستند. کربوهیدرات‌ها با ورود به بدن به قند تبدیل شده و سوخت مورد نیاز سلول‌ها را تامین می‌کنند.

رژیم غذایی کم کربوهیدرات چیست؟

برنامه رژیم کم کربوهیدرات شامل مصرف چربی‌های طبیعی در کنار محدود کردن مصرف قند و نشاسته است. این رژیم غذایی یکی از انواع رژیم‌های غذایی رایج می‌باشد. کاهش وزن، پیشگیری از دیابت نوع2، سلامت روده‌ها و کاهش میل به شیرینی‌جات از فواید رژیم کم کربوهیدارت است.

فیتولند توصیه می‌کند برای آشنایی بیشتر با رژیم کم کربوهیدارت مطالعه مقاله «معرفی رژیم غذایی کم کربوهیدرات» را از دست ندهید.

برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات برای چه کسانی مناسب است؟

برنامه رژیم کم کربوهیدراتکاهش کربوهیدرات دریافتی باعث تغییراتی در متابولیسم بدن می‌شود. بدن برای تامین انرژی مورد نیاز خود به سمت استفاده از چربی‌ها و کتون‌ها می‌رود. از آن‌جا که کربوهیدرات‌ها احتباس آب (تجمیع آب در خون و بافت‌های بدن) در بدن را افزایش می‌دهند؛ با کم‌کردن مصرف آن‌ها، بدن دچار دهیدراتاسیون (کم آبی) و کمبود نمک می‌شود.

این امر می‌تواند سبب عوارضی همچون کاهش عملکرد فیزیکی، گرفتگی عضلات، یبوست، بوی بد دهان و … شود. این اتفاق برای برخی افراد مانند افراد دیابتی، مادران باردار و یا افراد دارای فشار خون بالا بسیار خطرناک  است.

مزایای رژیم غذایی کم کربوهیدرات فیتولند؟

از مهمترین نقاط مثبت برنامه رژیم غذایی فیتولند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • استفاده از متخصصین تغذیه و براساس تجربه و علم روز در طراحی برنامه رژیم غذایی
  • داشتن یک برنامه رژیم غذایی روزانه مطابق با شرایط جسمی، علایق و فعالیت‌های روزانه به صورت کاملا اختصاصی
  • ارتباط با متخصص تغذیه جهت راهنمایی‌های لازم
  • پایش و ارزیابی پیشرفت شما توسط متخصص تغذیه در دوره‌های زمانی مشخص برای توصیه‌های لازم و انجام اصلاحات لازم در برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات شما برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری
  • بالاترین انعطاف ممکن در ارایه برنامه غذایی اختصاصی به شما تا کمترین چالش ممکن برای اجرای آن را داشته باشید.

شما با دریافت برنامه غذایی کم کربوهیدرات صرفا یک برنامه غذایی را دریافت نخواهید کرد. شما ضمن داشتن یک برنامه تخصصی و کاملا علمی و بر پایه تجربه، همراهی متخصصین تغذیه و کارشناسان فیتولند را در رسیدن به اهداف تناسب اندام خود خواهید داشت.

چگونه برنامه رژیم کم کربوهیدرات بگیریم؟

برنامه غذایی کم کربوهیدراتکافی است چند دقیقه وقت گذاشته و فرم سفارش برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات را در انتهای این برگه تکمیل کنید.

با فاصله کوتاهی برای شما فرم‌های تکمیلی ارسال خواهد شد تا سایر اطلاعات لازم از شما دریافت شود. پس از دریافت اطلاعات و تحلیل اولیه، متخصص تغذیه با شما تماس خواهد گرفت و بعد از ویزیت آنلاین شما، طی چند روز کاری برنامه رژیم غذایی اختصاصی شما طراحی و در اختیار شما قرارداده خواهد‌شد.

سخن پایانی

برنامه رژیم غذایی کم کربوهیدرات با محدودکردن مصرف کربوهیدرات‌ها و قند و نشاسته و جایگزینی آن با چربی‌های طبیعی به فرآیند کاهش وزن و تناسب اندام شما کمک می‌کند.

پیشنهاد می‌شود در کنار برنامه رژیم غذایی همیشه به ورزش و برنامه‌های تمرینی نیز توجه لازم را داشته باشید.

در صورت تمایل می‌توانید از انواع برنامه‌های تمرینی فیتولند نیز در فرآیند تناسب اندام خود کمک بگیرید.

برنامه تمرین اختصاصی زیر نظر مربی

برنامه عمومی ورزش در خانه

برنامه مقدماتی ورزش در خانه

برنامه نیمه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه حرفه‌ای ورزش در خانه

برنامه ورزش در محل کار

برنامه تناسب اندام ویژه بانوان

برنامه پیشرفته بدنسازی ویژه بانوان

برنامه رژیم غذایی

برنامه رژیم غذایی دوران بارداری

برنامه رژیم غذایی زوجین قبل از بارداری

برنامه رژیم غذایی بعد از بارداری

PN:0326


۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question