درمان‌های گیاهی در ادرار سوختگی

درمان های گیاهی در ادرار سوختگی

ادرار سوختگی کودکان برای اغلب نوزادان رخ می‌دهد. درمان‌‌های گیاهی در ادرار سوختگی با رعایت بهداشت نوزاد و تعویض مرتب پوشک، استفاده از روغن‌های طبیعی و اصلاح رژیم غذایی می‌تواند از اقدامات مثبت اولیه باشد. درمان طبیعی ادرار سوختگی کودکان و نوزادان با حفظ آرامش مادر و رعایت نکات اموزشی مطرح شده می‌تواند در تسکین درد نوزاد موثر باشد. ضمن انکه رعایت نکات پیشگیری از ادرار سوختگی پای نوزاد همیشه اقدامی مفیدتر خواهد بود.

7  روش درمان طبیعی ادرار سوختگی کودکان و نوزادان

آیا می‌دانید، تسکین ادرار سوختگی کودکان با درمان‌ های گیاهی در ادرار سوختگی امکان پذیر است، حتی اگر ادرار سوختگی بسیار شدید باشد. برای شناخت بهتر لازم است ابتدا علل ادرار سوختگی کودکان را بدانیم تا بتوانیم بهترین راه درمان طبیعی ادرارسوختگی را پیش بگیریم.

علل ادرار سوختگی کودکان و نوزادان:

ادرار سوختگی در زندگی همه نوزادان، حقیقتی انکار ناپذیر است. ادرار سوختگی نوزادان، می‌تواند در حد یک قرمزی ساده و یا بسیار شدیدتر در حد عفونت با میکروب‌ها باشد که در حالت دوم درمان تحت نظر پزشک لازم و ضروری است.

یکی از علل ادرار سوختگی کودکان و نوزادان، تنگ بودن لباس نوزاد و یا پوشک نوزاد است، چرا که عدم عبور جریان هوا از ناحیه پوشک، می‌تواند باعث ادرار سوختگی شود. لازم است هم‌زمان با رشد کودک، سایز پوشک را تغییر دهید. ضمن انکه پوست‌های حساس تر دچار سوزش نیز می‌شوند.

یکی دیگر از علل ادرار سوختگی کودکان و نوزادان در ارتباط با کودکانی است که دچار درماتیت پوستی ( التهاب پوستی ) و یا اگزما هستند. این  کودکان بیشتر دچار ادرار سوختگی می‌شوند. اغلب اوقات این حساسیت‌های پوستی می توانند در نواحی مختلف بدن، از جمله ناحیه پوشک تاثیر بگذارند.

یکی از عمده ترین دلایل ادرار سوختگی درکودکان و نوزادان مربوط به ادرار و مدفوع نوزاد می‌باشد. بنابراین ساده‌ترین روش درمان طبیعی ادرار سوختگی در کودکان و نوزادان، عوض کردن مداوم پوشک نوزاد است. اکثر والدین از پماد‌ها و کرم‌های شیمیایی بدون نسخه برای تسکین ادرار سوختگی نوزادان استفاده می‌کنند ولی فیتولند روش های ساده درمان طبیعی ادرار سوختگی کودکان و نیز درمان گیاهی ادرار سوختگی کودکان را به شما والدین عزیز پیشنهاد می‌دهد.

1-هوا خوردن ناحیه پوشک شده یک درمان طبیعی ادرار سوختگی

بدون پوشک نگه داشتن نوزاد کمک زیادی به تسکین ادرار سوختگی نوزادان می‌کند تا اینکه ناحیه را مداوم با پوشک بپوشانید. راحت‌ترین راه این است که موقع تعویض پوشک، اجازه بدهید تا زمان کوتاهی، نوزاد لخت و بدون پوشک باشد و کمی هوا بخورد. اگر هم اینکار برای شما در آن لحظه مقدور نیست حتما ناحیه پوشک را تمیز کرده و کاملا خشک کنید و بعد از آن لباس و پوشک نوزاد را بپوشانید. به یاد داشته باشیدکه حتما پوشک را بطور منظم عوض کنید و ناحیه پوشک را تا جائیکه امکان دارد خشک نگه دارید.

درمان طبیعی ادرار سوختگی با هواخوردن قسمت پوشک شده

2-درمان‌های گیاهی در ادرار سوختگی کودکان با جو دوسر

یکی از روش‌های درمان طبعی ادرار سوختگی کودکان، قراردادن بچه در لگن جو دوسر می باشد.

جو دوسر یکی از گیاهان بسیار موثر در تسکین ادرار سوختگی نوزادان می‌باشد. کودک را به مدت ده دقیقه در لگنی که با آب و جو دوسر پر شده بنشانید و بعد کودک را خوب خشک کنید. بعد از حمام برای خشک کردن کودک، ناحیه پوشک را زیاد مالش ندهید زیرا مالیدن زیاد باعث سوزش بیشتر پوست می‌شود.

3-درمان طبیعی ادرار سوختگی کودکان با محلول آب و جوش شیرین

یکی از روش‌های درمان طبیعی ادرار سوختگی کودکان، مخلوط کردن جوش شیرین و آب می‌باشد. دو قاشق سوپخوری از جوش شیرین را در یک لگن آب بریزید و اجازه بدهید نوزاد به مدت ده دقیقه در آن بماند. این عمل را می‌توانید چندین بار در روز تکرار کنید تا موجب تسکین ادرار سوختگی نوزادان شود. اگر نمی‌خواهید اینکار را در لگن انجام دهید، می توانید محلول آب و جوش شیرین را در هر بار تعویض پوشک به ناحیه ادرار سوخته بمالید.

به یاد داشته باشید که همیشه بعد از اینکار ناحیه را کاملا و  به آرامی خشک کنید.

4-درمان های گیاهی در ادرار سوختگی کودکان با روغن نارگیل

روغن نارگیل مصارف بیشماری دارد و یکی از درمان‌های گیاهی در ادرار سوختگی کودکان می باشد. روغن نارگیل به عنوان یک رطوبت‌رسان از خشک شدن پوست که در واقع باعث تشدید ادرار سوختگی نوزادان می‌شود، جلوگیری می‌کند. همچنین به عنوان یک لایه محافظ بین پوست نوزاد و ادرار یا مدفوع، که باعث تشدید ادرار سوختگی نوزاد می‌شوند، عمل می‌کند.

اگر در طول ادرار سوختگی نوزاد درگیر عفونت‌های باکتریایی یا قارچی شده باشد، می‌توانید به عنوان یک روش درمان گیاهی ادرار سوختگی کودکان و نوزادان، چند قطره روغن نارگیل را با چند قطره روغن درخت چای مخلوط کنید و به ناحیه ادرار سوخته بمالید.  البته قبل از آن باید ناحیه را کاملا تمیز و خشک کرده باشید. وقتی روغن مالیده شده کمی خشک شد پوشک را ببندید. با این روش زمان زیادی طول نمی‌کشد که با تسکین ادرار سوختگی نوزاد مواجه خواهید شد.

درمان گیاهی در ادرار سوختگی کودکان با روغن نارگیل

5-درمان طبیعی ادرار سوختگی کودکان با وازلین

برای تسکین ادرار سوختگی نوزادان به ناحیه پوشک به نرمی وازلین بمالید. وازلین به عنوان یک لایه محافظ عمل می‌کند و در هر بار تعویض پوشک می‌توانید از وازلین جهت از بین بردن هر نوع سوزشی استفاده کنید. در ترکیبات اکثر پمادها و کرم های ادرار سوختگی،  وازلین و زینک اکساید وجود دارد.

6-از غذاهای جدید یادداشت تهیه کنید

همزمان با شروع غذا خوردن نوزاد، نوع ادرار و مدفوع کودکتان نیز تغییر می‌کند. تغییر در رژیم غذایی کودک می‌تواند باعث افزایش تکرر ادرار و مدفوع شود که باعث ادرار سوختگی نوزادان می‌گردد. حتی اگر نوزاد از شیر مادر هم تغذیه کند، نوع تغذیه مادر نیز می‌تواند منجر به ادرار سوختگی نوزادان شود. بهتر است لیستی از غذاهای جدید و نوع مدفوع نوزادتان تهیه کنید تا مطابق با آن رژیم غذایی نوزادتان را تنظیم کنید.

7-مراقبت بیشتر به ویژه هنگامی که کودک مبتلا به بیماری عفونی از آنتی بیوتیک استفاده می کند

رابطه مستقیمی بین ادرار سوختگی نوزادان و مصرف آنتی بیوتیک وجود دارد. آنتی بیوتیک‌ها تمام باکتری ها اعم از خوب و بد را از بین می‌برند. مثلا اگر نوزاد برای عفونت گوش، آنتی بیوتیک مصرف می‌کند، باکتری‌های مفیدی هم که در روده زندگی می‌کنند به همراه باکتری های عفونی گوش از بین می‌روند. اسهال ناشی از آنتی بیوتیک‌ها، خود باعث افزایش ادرار سوختگی نوزادان می‌گردد. آنتی بیوتیک‌ها حتی از طریق شیر مادر نیز به بدن نوزاد منتقل می‌شوند.

سخن پایانی

اکثر کودکان در دوران نوزادی حداقل یک بار دچار ادرار سوختگی می شوند که لازم است به سرعت آنرا درمان کنید. استفاده از روش‌ درمان طبیعی ادرار سوختگی اولین توصیه فیتولند به مادران گرامی می‌باشد تا کمترین عوارض را برای کودک به همراه داشته باشد. پوشک را بطور مرتب عوض کنید، ناحیه را حتما بطور کامل خشک کنید زیرا مهمترین روش در کوتاه کردن زمان ادرار سوختگی نوزادان می باشد. استفاده از روغن‌های طبیعی و تغییر رژیم غذایی مادر می‌تواند در تسکین ادرارسوختگی موثر بوده و به عنوان درمان‌های گیاهی در ادرار سوختگی استفاده شود.

اگر با رعایت نکات مراقبتی، ادرار سوختگی نوزاد بیشتر از 4 روز طول کشید یا به طور قابل توجهی بدتر شد، باید به پزشک مراجعه کنید.

منبع:

https://www.rd.com

PN:0077

محصولات مرتبط

2 دیدگاه برای درمان‌های گیاهی در ادرار سوختگی ثبت شده است

  1. من خیلی از پماد استفاده می کردم این ر و نمی دونستم از این ب بعد این رو امتحان می کنم مرسی از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

۳۰٪ تخفیف برنامه رژیم غذایی
جهت دریافت کد تخفیف اطلاعات خود را وارد نمایید
همین الان تایید کنید
question