درمان طبیعی اختلال نعوظ

درمان طبیعی

اختلال نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ مشکلی است که معمولا به نام ناتوانی جنسی شناخته می‌شود. اختلال نعوظ نوعی ناتوانی جنسی است که در آن یک مرد نمی تواند در طول فعالیت جنسی، به ‌نعوظ دست یابد یا آن را حفظ کند. علائم اختلال ‌نعوظ ممکن است با کاهش میل جنسی نیز همراه باشند. اگر این شرایط بیش از چند هفته یا چند ماه طول بکشد، امکان دارد پزشک اختلال ‌نعوظ را برای بیمار تشخیص دهد. این اختلال نعوظ در ایالات متحده آمریکا زندگی بیش از 30 میلیون مرد را تحت الشعاع قرار داده است.

درمان اختلال ‌نعوظ شامل استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشک، پمپ‌های خلاء(vacuum‌)، ایمپلنت‌ها و جراحی است اما بسیاری از مردان، درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ را ترجیح می‌دهند. تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که، از میان چندین درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ،  برخی از این درمان‌های طبیعی می‌توانند علائم اختلال ‌نعوظ را بهبود بخشند.

درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ

در این مقاله فیتولند چند درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ را به شما معرفی می‌کند.

  1. جینسینگ Panax مفید در درمان طبیعی اختلال نعوظ

در خصوص درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ با جینسینگ Panax (جینسینگ قرمز) که به نام گیاه Viagra نیز نامیده می‌شود، تحقیقات جامعی صورت گرفته است. بررسی های انجام شده در سال 2008 در خصوص تاثیر جینسینگ قرمز بر  علائم اختلال ‌نعوظ، نشانگر اثربخشی جیسینگ قرمز با دوز 600 تا 1000 میلی گرم (میلی گرم) سه بار در روز، در درمان اختلال نعوظ می‌باشد.

البته تحقیقات جدید در حال بررسی چگونگی تاثیر جینسنگ قرمز، بر اختلال ‌نعوظ می‌باشد. Ginsenosides یکی از عناصر موجود در عصاره جینسینگ Panax است که نقش اساسی در درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ دارد.

استفاده از جینسینگPanax  برای کسانی که دچار چربی خون و سندرم متابولیک هستند، اثر بخشی بیشتری را در درمان اختلال ‌نعوظ  نشان داده است. این گیاه به عنوان یک ضد التهاب، بهبود دهنده عملکرد ریه و بهبود دهنده جریان خون می باشد. این ویژگی‌ها ممکن است مکانیسم اثر جینسینگ بر درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ را بیان کنند.

2. Rhodiola rosea مفید در درمان طبیعی اختلال نعوظ

 Erectile-Dysfunction-Natural-Treatment-Rhodiola-Rosea

مصرف 150 تا 200 میلی گرم از گیاه  Rhodiola rosea در روز به مدت سه ماه، باعث بهبود عملکرد جنسی می‌شود. مطالعات نشان داده اند که این گیاه انرژی را بهبود می‌بخشد و خستگی را کاهش می‌دهد و در درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ نقش دارد.

3. L-arginine مفید در درمان طبیعی اختلال نعوظ

L-arginine یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در بدن افراد وجود دارد. این اسید آمینه به ایجاد اکسید نیتریک کمک می‌کند. اکسید نیتریک باعث روان شدن جریان خون در رگها  می‌شود. بهبود جریان خون، موجب برقراری نعوظ موفق می شود و بدین ترتیب L-arginine  نقش خود را در درمان طبیعی اختلال ‌نعوظ ایفا می‌کند.

محققان اثرات L-arginine بر درمان اختلال ‌نعوظ را بررسی کردند. 31%  مردان مبتلا به اختلال ‌نعوظ با مصرف 5 گرم L-arginineدر روز، بهبود قابل توجهی در ناتوانی جنسی خود داشته اند.

4. طب سوزنی مفید در درمان طبیعی اختلال نعوظ

مطالعات نشان داده اند که استفاده از طب سوزنی اثر مثبتی بر درمان اختلال ‌نعوظ دارد. به عنوان مثال، مطالعه ای که در سال 1999 انجام شد نشان داد که طب سوزنی کیفیت نعوظ را بهبود می‌بخشد و باعث بازیابی ناتوانی جنسی در 39% از افراد شرکت کننده در پژوهش شده است.

یک مطالعه که در سال 2003 منتشر شد نشان داد که 21% از بیماران مبتلا به اختلال ‌نعوظ که از روش طب سوزنی استفاده کرده بودند، توانستند علائم نعوظ خود را بهبود بخشند. سایر مطالعات نتیجه‌های متضادی نشان داده اند، اما این روش پتانسیل درمان اختلال نعوظ را دارد و ممکن است برای برخی از افراد جواب بدهد.

اگر طب سوزنی توسط متخصص طب سوزنی انجام بگیرد، خطرات آن اندک می‌باشد. طب سوزنی نوید بخش یک روش درمان اختلال ‌نعوظ می‌باشد.

5. سایر موارد در درمان‌ طبیعی اختلال نعوظ

سایر درمان‌های جایگزین که برای کمک به درمان اختلال ‌نعوظ مورد استفاده قرار می‌گیرد، شامل استفاده از مکمل‌های روی (به خصوص برای مردان با کمبود روی)، گیاه آشوگاندا ashwagandha (که به نام جینسینگ هندی نیز شناخته می‌شود) و گیاه ginkgo biloba می‌باشد.

 6.تغییر سبک زندگی مفید در درمان اختلال نعوظ

در بسیاری از افراد، ایجاد تغییر در شیوه زندگی و رژیم غذایی می‌توانند به کاهش علائم اختلال ‌نعوظ کمک کند. ورزش و کاهش وزن از تغییرات سبک زندگی هستند که می‌توانند به بهبود ناتوانی جنسی فرد کمک کنند. همچنین توقف مصرف سیگار و عدم مصرف الکل نیز از تغییرات مفید در این راستا می‌باشند.

7. رژیم غذایی مفید در درمان اختلال نعوظ

رژیم غذایی می‌تواند بر بهبود ناتوانی جنسی فرد و درمان اختلال نعوظ تاثیرگذار باشد. موادی مانند کاکائو و پسته تاثیر مثبتی بر درمان اختلال ‌نعوظ خواهند داشت.

رژیم غذایی در درمان اختلا نعوظ

سخن آخر:

توجه داشته باشید که اگر شما علائم اختلال ‌نعوظ را دارید، حتما قبل از انجام هر نوع درمان یا اقدامی ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. چرا که ممکن است اختلال ‌نعوظ نشانه مشکلات پزشکی دیگری باشد. به عنوان مثال، بیماری قلبی یا کلسترول بالا می‌توانند باعث ایجاد علائم اختلال ‌نعوظ شوند.

نکته ی مهم این است که در صورت استفاده از هر کدام از روش‌های درمانی فوق، ممکن است اختلال ‌نعوظ بهبود پیدا کند و به خوبی به درمان پاسخ ‌دهد. فرد مبتلا به اختلال نعوظ با استفاده از این روش های درمان طبیعی اختلال نعوظ می تواند بهترین روش برای رفع مشکل خود را پیدا کند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر فیتولند شما را به مطالعه مقالات “بررسی رابطه ال لایزین(L-lysine) و اختلال نعوظ“، “درمان‌های آیورودا و اختلال نعوظ“، “آیا ویتامین‌ها نقش موثری در درمان اختلال نعوظ دارند؟“،  “اسانس‌های گیاهی و درمان اختلال نعوظ” و “استفاده از جینسینگ قرمز کره ای برای رفع اختلال نعوظ” دعوت می‌کند.

منبع:

https://www.healthline.com

PN:0163

محصولات مرتبط

یک دیدگاه برای " درمان طبیعی اختلال نعوظ " ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code