درمان‌های طبیعی در آلزایمر

Natural-Remedy-For-Alzhiemer

PN:0170

 

بیماری آلزایمر یک اختلال مغزی  پیشرونده است. در بیماری آلزایمر سلول‌های مغزی و رشته های عصبی که سلول های مغز را به یکدیگر متصل می‌کنند، تجزیه و تخریب می شوند. این آسیب، باعث کاهش حافظه و توانایی

های ذهنی فرد خواهد شد. هیچ درمان قطعی، برای بیماری آلزایمر وجود ندارد. هدف از درمان، به کار بردن راهکار هایی است، برای ایجاد کیفیت بهتر زندگی، در افرادی کهمبتلا به بیماری آلزایمر هستند. برای بهبود کیفیت زندگی در مبتلایان به آلزایمر می توان از درمانهای سنتی و جایگزین استفاده کرد.

در ادامه  به معرفی چند درمان طبیعی موثر بر کاهش علایم بیماری آلزایمر می پردازیم.

 

روغن نارگیل- درمان طبیعی آلزایمر

در حالت طبیعی، گلوکز (قند)  منبع انرژی برای سلول های مغزی است. در بیماری آلزایمر، سلول های مغزی فرد مبتلا به آلزایمر، توانایی استفاده از گلوکز (قند) را از دست می دهند.

“اسید کاپریلیک”، یک اسید چرب موجود در روغن نارگیل است. بدن انسان، کریستال اسید کاپریلیک را به “پروتئین کتون” تبدیل می کند. این کتون ها در حقیقت، یک منبع انرژی جایگزین برای سلول های مغز فراهم می‌کنند.  بیماران مبتلا به آلزایمر با مصرف روغن نارگیل می توانند، مشکلات تغذیه ای سلول های مغزی درگیر را رفع نمایند.

 

درمان طبیعی آلزایمر با اسیدهای چرب امگا 3

اسیدهای چرب امگا 3 ممکن است در درمان بیماری آلزایمر مفید باشند. در یک مطالعه، محققان دریافتند که

مصرف منظم اسید های چرب امگا 3 باعث کاهش اختلال شناختی می شود. شما می توانید اسیدهای چرب امگا 3 را با خوردن ماهی، آجیل و برخی روغن های گیاهی (روغن بذر کتان و روغن گردو) در رژیم غذایی خود دریافت کنید.

کوآنزیم Q10  و درمان طبیعی آلزایمر

طرفداران درمان جایگزین، ادعا می کنند که ویتامین ها و مواد معدنی خاص، می توانند از آلزایمر جلوگیری کنند یا آن را از بین ببرند. یکی از آنها، کوآنزیم Q10 یا CoQ10 است. مکمل CoQ10 در داروخانه ها موجود است. این آنزیم برای عملکرد بدن سالم اهمیت دارد و در حال حاضر به عنوان درمان احتمالی برای بیماری آلزایمر نسخه می شود.

کلسیم مرجانی و درمان طبیعی آلزایمر

اکثر مردم کلسیم را از رژیم غذایی خود دریافت می کنند. اما بعضی متخصصین از کلسیم مرجان، برای درمان بیماری آلزایمر حمایت می کنند. کلسیم مرجانی، از جانوران دریایی و اعماق دریا ها حاصل می شود. این نوع مکمل علاوه بر کلسیم، حاوی مواد معدنی دیگری نیز می باشد، به همین دلیل بعضی معتقدند که از منابع دیگر

کلسیم، مفیدتر است.

درمان طبیعی آلزایمر با طب سوزنی

Natural-Remedy-For-Alzhiemer-Acupuncture

طب سوزنی یک درمان جایگزین است. این درمان، باعث تحریک سلول های بدن و بهبود جریان خون می شود. به همین دلیل برای درمان آلزایمر تجویز می شود. با توجه به برخی مطالعات، طب سوزنی ممکن است حالت خلقی و عملکرد شناختی در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر را بهبود بخشد. در حقیقت طب سوزنی، خلق و خو و سطح انرژی را بهبود می بخشد.

 

درمان طبیعی آلزایمر با آروماتراپی (رایحه درمانی)

Natural-Remedy-For-Alzhiemer-Aromatherapy

در آروماتراپی، برای حفظ سلامتی، از اسانس های طبیعی استفاده می شود. در یک کار تحقیقاتی، از اسانس های رزماری، اسطوخدوس، لیمو و پرتقال برای رایحه درمانی در مبتلایان به آلزایمر استفاده شد. در پایان دوره درمانی، بهبود قابل توجهی در توانایی تفکر بیماران مشاهده شد.

آنچه در مورد آروماتراپی(رایحه درمانی) حایز اهمیت است، این است که به هیچ عنوان اسانس های طبیعی را مستقیما بر روی پوست بیمار، استفاده نکنید ممکن است علایم حساسیت ایجاد کند. اسانس ها را می توانید با روغن های طبیعی مخلوط کنید. برای این منظور می توانید 5 قطره از اسانس طبیعی را در 30 سی سی روغن مثلا روغن بادام مخلوط نمایید.

 

درمان طبیعی آلزایمر با درمان با نور درخشان (Bright light therapy)

Natural-Remedy-For-Alzhiemer-Bright-Light-Therapy

بیماری آلزایمر، بر روی بخشی از مغز، که ریتم شبانه روز را تنظیم می کند، تاثیر می گذارد. این بخش از مغز، زمان خواب و بیداری بدن را تعیین و تنظیم می کند. ممکن است مبتلایان به آلزایمر درگیر مشکلات خواب شوند. با توجه به اینکه سرگردانی های شبانه مبتلایان به آلزایمر، بسیار خطرناک است در بیمارانی که درگیر مشکلات خواب شده اند، باید راه درمانی مناسب انتخاب کرد.

در این افراد استفاده از لامپ نور درخشان، کمک می کند تا چرخه خواب و بیداری بیمار، به حالت تعادل برگردد. استفاده از درمان نور درخشان در اول صبح، در برخی از افراد مبتلا به آلزایمر، الگوی خواب شب را بهبود می بخشد.

 

داروی گیاهی و گیاهان دارویی موثر در درمان طبیعی آلزایمر

عصاره گیاهی بادرنجبویه در درمان بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط موثر است. این گیاه بر روی “رسپتورهای استیل کولین” (گیرنده های شیمیایی استیل کولین)  اثر گذاشته و در نهایت باعث تقویت عوامل شناختی می گردد.

گیاه مریم گلی روند تخریب سلول‌های عصبی را به تعویق می‌اندازد. بر اساس نتایج بررسی‌های متعدد، مریم گلی نقش موثری در مقابله با بیماری آلزایمر دارد.

 

عصاره گیاهی Ginkgo biloba   حاوی ترکیبات متعددی است که ممکن است اثرات مثبت بر روی سلول های مغز و بدن داشته باشد. جنیکو بیلوبا، هر دو ویژگی آنتی اکسیدانی و ضد التهابی را دارد.

قرن ها جنیکو بیلوبا برای محافظت از غشاهای سلولی و تنظیم عملکرد نوروترانسمیترها (هورمون های مغزی)،  در پزشکی سنتی چینی استفاده شده است و در حال حاضر در اروپا برای کاهش علائم شناختی همراه با تعدادی

از بیماری های عصبی استفاده می شود.

 

منبع:

1-https://jnnp.bmj.com

2-https://www.rxlist.com

3-https://www.medscape.org

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code