نقش ویتامین‌ها در درمان اختلال نعوظ

نقش ویتامین‌ها در درمان اختلال نعوظ

نقش ویتامین‌ها در درمان اختلال نعوظ می‌تواند راهی برای درمان طبیعی مشکلات نعوظ باشد. اختلال نعوظ یک نوع ناتوانی جنسی است و اغلب ناشی از یک بیماری زمینه‌ای مانند دیابت، اختلالات خواب و یا بیماری قلبی است. در این موارد خاص برای رفع اختلال نعوظ باید بیماری زمینه‌ای درمان شود.

اختلال نعوظ زمانی اتفاق می‌افتدکه فرد در طول عملکرد جنسی نتواند به نعوظ دست یابد یا آن را حفظ کند. درمان مشکلات نعوظ اغلب با داروهای تجویزی و یا روش‌های پزشکی امکان پذیر است. در این رابطه ویتامین‌ها و مواد مغذی تقویت کننده سلامت، می توانند برای درمان طبیعی مشکلات نعوظ بسیار موثر باشند.

با این مقدمه به این موضوع‌ می‌پردازیم که دریافت ویتامین کافی از طریق رژیم غذایی یا با کمک مکمل‌ها، یک هدف اصلی برای سلامتی است. بهبود سلامت کلی یک گام به سوی عملکرد بهتر جنسی نیز می‌باشد.

تاثیر ویتامین‌ها در درمان طبیعی اختلال نعوظ

درمان طبیعی مشکلات نعوظ و رفع اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی با ویتامین‌ها

با توجه به اینکه، بین ویتامین‌ها و ناتوانی جنسی ارتباط وجود دارد. دریافت مقدار کافی از تمام ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی در رژیم غذایی برای سلامتی عمومی از جمله اختلال نعوظ از اهمیت ویژه ای برخوردار  است.

در مورد مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌ها ، با پزشک خود صحبت کنید. چرا که مصرف بیش از حد حتی یک ویتامین سالم هم، می‌تواند باعث مشکلات سلامتی در افراد بشود.

نقش ویتامین D در درمان مشکلات نعوظ

یک مطالعه چاپ شده در یک مجله پزشکی نشان داد که درصد زیادی از مردان مبتلا به اختلال نعوظ میزان ویتامین D  پایینی دارند. اگر شما با این اختلال مواجه هستید، بهتر است سطح ویتامین D خود را بررسی کنید. سایر علائم کمبود ویتامین D ممکن است نامحسوس باشند. با این حال، اگر کمبود ویتامین D دارید، ممکن است درد در استخوان‌ها یا ضعف ماهیچه ای داشته باشید. سطح ویتامین D را می‌توان با یک آزمایش خون ساده بررسی کرد و برای اکثر افراد با مصرف مکمل آن درمان طبیعی مشکلات نعوظ نیز ‌باشد.

کمبود ویتامین D باعث تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود. رادیکال‌های آزاد عاملی برای تخریب نیتریک اکسید هستند. اگر نیتریک اکسید به میزان کافی وجود نداشته باشد، خونرسانی به آلت تناسلی مختل شده و اختلال نعوظ را به دنبال خواهد داشت. تامین ویتامین Dبرای درمان طبیعی اختلال نعوظ مانع تخریب نیتریک اکسید می‌شود.

ویتامین C درمان طبیعی اختلال نعوظ

ویتامین C درمان طبیعی اختلال نعوظ و رفع اختلال نعوظ

ویتامین C به بهبود جریان خون کمک می‌کند. جریان خون بر عملکرد نعوظ تاثیر می‌گذارد، بنابراین ویتامینC  ممکن است به بهبود عملکرد جنسی و درمان اختلال نعوظ ، کمک کند. ویتامین C نمی تواند در بدن ذخیره شود، بنابراین برای رفع اختلال نعوظ افراد باید غذاهای غنی از ویتامین C را به طور مرتب و  روزانه مصرف کنند. برای درمان طبیعی مشکلات نعوظ از منابع خوب ویتامین C استفاده کنید. این منابع عبارتند از:

–  مرکبات

– انواع توت‌ها

– خربزه

– آناناس

– پاپایا

– گوجه فرنگی

– اسفناج

– کلم بروکلی

درمان‌های خانگی برای درمان اختلال نعوظ

تغییر دادن شیوه زندگی، راهی است که سلامت جنسی را بهبود می بخشید و راهی است برای درمان طبیعی مشکلات نعوظ . مصرف سیگار، چاقی و استرس می‌تواند به اختلال نعوظ و ناتوانی جنسی منجر شوند.

سیگار کشیدن باعث آسیب دیدن رگ‌های خونی در بدن می‌شود. از آنجایی که جریان خون طبیعی در آلت تناسلی برای عملکرد نعوظ ضروری است، برای درمان مشکلات نعوظ باید اقدامات مناسب در راستای سلامتی رگ‌های خونی انجام شود.

چاقی می‌تواند گردش خون را تحت تاثیر قرار دهد. ورزش منظم ممکن است یکی از بهترین روش هایی باشد که می‌توان برای درمان اختلال نعوظ انجام داد. ورزش نه تنها باعث بهبود گردش خون می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به کاهش وزن و کاهش استرس نیز بشود.

استرس در واقع یک عامل مهم است که می‌تواند منجر به اختلال نعوظ  و ناتوانی جنسی شود. نگرانی در مورد سرمایه، کار یا سایر نگرانی‌ها می‌تواند عملکرد جنسی را مهار کند و بیمار را به ناتوانی جنسی مبتلا کند. پاسخ جنسی با سیگنال‌های مغزی شروع می‌شود، اما استرس و اضطراب در مسیر این سیگنال‌های مغز قرار می‌گیرند و باعث بروز اختلال نعوظ می‌شوند. عدم مواجهه با استرس و مدیریت استرس راهی است برای رفع اختلال نعوظ .

برای درمان مشکلات نعوظ چه زمانی لازم است با دکتر خود صحبت کنید؟

اگر پس ازدرمان طبیعی اختلال نعوظ و تغییرات در شیوه زندگی که در بالا به آنها اشاره شد، درمان مشکلات نعوظ اتفاق نیفتاد، با پزشک خود در خصوص آن صحبت کنید. افراد بسیاری در این خصوص به پزشک مراجعه نمی‌کنند، اما باید بدانند در اکثر مواقع با درمان های مناسب، رفع اختلال نعوظ به راحتی انجام می‌شود.

اختلال نعوظ همچنین می‌تواند نشانه ای از مشکلات دیگر مانند بیماری قلبی عروقی یا دیابت باشد. بنابراین برای سلامت کلی فرد مهم است که درباره درمان اختلال نعوظ با پزشک خود صحبت کند.

فیتولند مطالعه مقالات “درمان طبیعی اختلال نعوظ“، “بررسی رابطه ال لایزین(L-lysine) و اختلال نعوظ“، “درمان‌های آیورودا و اختلال نعوظ“، “استفاده از جینسینگ قرمز کره ای برای رفع اختلال نعوظ” و “اسانس‌های گیاهی و درمان طبیعی اختلال نعوظ” را به شما پیشنهاد  می‌کند.

منبع:

https://www.healthline.com

PN:0166

محصولات مرتبط

یک دیدگاه برای " نقش ویتامین‌ها در درمان اختلال نعوظ " ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code