6 راه ساده برای پیشگیری از سرطان سینه

6 راه ساده برای پیشگیری از سرطان سینه

یکی از شایعترین سرطانها، در میان زنان ایرانی سرطان سینه (سرطان پستان) است. همچنین این نوع سرطان یکی از قابل درمان‌ترین سرطانها به شمار می‌آید. برای پیشگیری از سرطان سینه انجام تست‌های دوره‌ای و رعایت رژیم غذایی و ورزش از جمله توصیه‌هایی است که صورت می‌گیرد. پس نگران نباشید. در این مطلب فیتولند به معرفی 6  اقدام ساده برای پیشگیری از سرطان پستان می پردازیم.

 

راه‌های پیشگیری از سرطان سینه

  • مصرف قرص آسپرین را برای پیشگیری از سرطان پستان فراموش نکنید

حتما از شنیدن نام قرص آسپرین برای پیشگیری از سرطان سینه (سرطان پستان) تعجب کرده اید. معمولا قرص آسپرین برای پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی تجویز می شود و این قرص، برای سلامت سیستم قلبی و عروقی بین مردم کاملا شناخته شده است.  محققین به تازگی به این موضوع پی برده اند که مصرف قرص آسپرین 3 بار در هفته ریسک سرطان سینه (سرطان پستان) را هم 16 درصد کاهش می دهد. قرص آسپرین با اثرات ضد التهابی خود از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می نماید. همچنین به نظر می رسد که قرص آسپرین در برابر سایر سرطانها مانند سرطان معده و سرطان پروستات نیز اثر محافظتی داشته باشد. برای پیشگیری از سرطان پستان از مصرف آسپرین غافل نشوید.

  • برای پیشگیری از سرطان سینه از مصرف مشروبات الکی خودداری نمایید

حتما تا به حال از آسیب های مشروبات الکلی به بدن بسیار شنیده اید. یکی دیگر از آسیب های مشروبات الکلی به بدن، افزایش احتمال سرطان سینه(سرطان پستان) است. نتایج تحقیقات در مرکز تحقیقات سرطان کالیفرنیا نشان می دهد احتمال وقوع سرطان در زنانی که مشروبات الکلی مصرف می کنند، 35 درصد بیشتر از زنانی است که از مصرف این نوشیدنی های مضر، خودداری می کردند.

  • برای پیشگیری از سرطان سینه مصرف قرص های هورمونی را قطع نمایید

این روزها مصرف قرص های هورمونی برای کاهش علائم دوران یائسگی بسیار رواج پیدا کرده است اما متاسفانه از عوارض خطرناک آن غافل شده ایم. طبق اعلام مرکز ملی سرطان آمریکا، تجویز هورمونهای استروژن و پروژسترون، احتمال ابتلا به سرطان سینه را  75 درصد افزایش می دهد. یک اقدام ساده برای پیشگیری از سرطان سینه، به حداقل رساندن مصرف این قرص های هورمونی است.

 

  • به نوزادتان شیر دهید تا از ابتلا به سرطان سینه در امان بمانید

پیشگیری از سرطان پستان با شیردادن به نوزاد

           اگر شما جز کسانی هستید که به تازگی زایمان کرده اید، فیتولند توصیه می کند حتما به نوزادتان شیر دهید. مطالعات نشان می دهند که یکی از راههای پیشگیری از سرطان سینه (سرطان پستان) ، شیردهی مادر است. علت این موضوع هنوز به درستی کشف نشده است ولی این احتمال وجود دارد که با شیردهی منظم تعادل بین هورمونهای مختلف در بدن زنان برقرار می شود و از رشد سلولهای سرطانی حساس به هورمون استروژن جلوگیری می گردد.

  • برای پیشگیری از سرطان سینه فعالیت فیزیکی روزانه خود را افزایش دهید

تحقیقات مرکز ملی سرطان آمریکا نشان داده است که احتمال بروز سرطان سینه (سرطان پستان) در زنانی که 6 ساعت یا بیشتر در روز می نشینند و فعالیتی ندارند، 10 درصد بیشتر از زنانی است که فعالیت فیزیکی بیشتری دارند. یکی از راههای ساده برای پیشگیری از سرطان سینه، افزایش فعالیت بدنی است. حتما سعی کنید یک فعالیت ورزشی منظم، مانند پیاده‌روی را در برنامه زندگی خود جای دهید.

  • برای پیشگیری از سرطان سینه مصرف سبزیجات را فراموش نکنید

پیشگیری از سرطان سینه با مصرف سبزیجات

سبزیجات، منبع خوبی از آنتی اکسیدانها هستند، به خصوص، سبزیجات رنگی. آنتی اکسیدانها موادی هستند که از تشکیل “رادیکالهای آزاد” (عامل مهمی برای ایجاد سرطان) جلوگیری کرده و از آسیب‌های سلولی پیشگیری می‌نمایند. فیتولند به همه خانم‌ها توصیه می‌کند برای پیشگیری از سرطان سینه(سرطان پستان) از سبزیجات مختلف در برنامه غذایی روزانه خود استفاده نمایند.

PN:0005

منبع:

https://www.rd.com

یک دیدگاه برای " 6 راه ساده برای پیشگیری از سرطان سینه " ثبت شده است

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code