بهترین اسانس‏‏‏‏های گیاهی برای کاهش وزن طبیعی و لاغری

بهترین اسانس‏‏‏‏های گیاهی برای کاهش وزن طبیعی و لاغری

هزاران سال است که مردم از خاصیت شفابخش اسانس های گیاهی برای کلیه مشکلات خود از جزئی ترین درد‌ها گرفته تا افسردگی‌های شدید استفاده می‌کنند. اگرچه مطالعات اندکی بر روی اثرات این اسانس‏ها صورت گرفته است، اما شواهد زیادی وجود دارند که نشان می‏دهند، بسیاری از این اسانس‏ها خاصیت دارویی دارند. بهترین اسانس‏های گیاهی در بسیاری از موارد می‌‏‏توانند به عنوان مکمل‌های دارویی حتی در کاهش وزن طبیعی و لاغری استفاده شوند.

امروزه به علت علاقه شدید مردم به کاهش وزن سریع و لاغری چه با هدف تامین سلامتی و چه با هدف ایجاد ظاهری زیبا و فریبنده، راههای درمانی بسیاری مورد بررسی و مطالعه قرارگرفته است. یکی از روش‌های کاهش وزن، کاهش وزن طبیعی به کمک اسانس‌های طبیعی و گیاهی است.

چگونه اسانس‏های گیاهی می‏توانند به کاهش وزن طبیعی کمک کنند؟

اگرچه اسانس‏ها ممکن است به طور مستقیم باعث کاهش وزن سریع نشوند، اما می توانند رژیم غذایی و تمرینات ورزشی شما را از راههای مختلف بهبود بخشند. برای مثال اسانس گیاه اسطوخدوس می‏تواند، در برطرف شدن بی‏خوابی و داشتن خواب بهتر به شما کمک کند. اگر شما به اندازه کافی و در آرامش بخوابید روز بهتری  را شروع خواهید کرد و در ضمن، انرژی بیشتری برای ورزش کردن خواهید داشت. از طرفی، میل کمتری به خوردن غذاهای شیرین پیدا می‏کنید. به طور کلی افرادی که خسته هستند، بیشتر سراغ غذاهای ناسالم و فست فود‏ها می‏روند. فست فودها، یکی از دلایل اصلی چاقی و اضافه وزن، در قرن حاضر هستند.

ضمن انکه برخی از انواع اسانس های گیاهی، اثر معجزه آسایی در کاهش اشتها و به طبع آن لاغری دارند.

به طور کلی اسانس‏های گیاهی می‏توانند در موارد زیر کمک کننده باشند:

1 . کاهش اضطراب

2 . رفع استرس

3 . کاهش افسردگی

4 . تسکین و بهبود درد‏های بدن

5 . بهبود هضم و گوارش غذا

6 . کاهش اشتها

7 . بهبود سلولیت

اسانس های گیاهی و استرس اکسیداتیو 

 

کاهش وزن طبیعی

اکسیداسیون، فرایندی طبیعی در بدن برای تولید انرژی است. در فرایند اکسیداسیون، سلول‌های بدن، اکسیژن دریافتی را جهت تولید انرژی مصرف می کنند. در انتهای این واکنش، رادیکال‌های آزاد ایجاد می شوند. رادیکال های آزاد در حالت عادی، در حال تعادل با آنتی اکسیدان های موجود در بدن قرار دارند. هنگامی که به دلایل  مختلف، مثلا کمبود مصرف آنتی اکسیدان ها و یا افزایش رادیکال های آزاد به دنبال استعمال دخانیات، آلودگی هوا، ورود مواد شیمیایی غیر ضروری به بدن و انواع استرس، این تناسب از بین برود، رادیکال های آزاد آثار مخرب خود را نشان می دهند. که به آن “استرس اکسیداتیو می‌گویند.

استرس اکسیداتیو عاملی است برای ایجاد مشکلاتی چون سرطان، دیابت، ناباروری، چاقی و ….. اسانس های گیاهی با داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی اثرات مفیدی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها از جمله چاقی، خواهند داشت.

گیاهانی که به طور خاص برای کاهش وزن طبیعی به کار می‌روند عبارتند از:

کاهش وزن طبیعی با گیاه سرو کوهی:

تحقیقات نشان داده است که این گیاه دارای اسانس‏هایی می‏باشد، که خاصیت ضد چاقی و آنتی اکسیدانی دارند و می‏توانند کاهش وزن را مدیریت کنند. از طرفی این اسانس‏ها مانع جمع شدن آب زیر پوست (احتباس آب) می‏شوند، در نتیجه استفاده موضعی از آن نیز برای کاهش وزن طبیعی و لاغری بسیار مفید می‏‏باشد.

کاهش وزن طبیعی با گیاه مریم گلی:

مریم گلی از آن دسته از گیاهانی است که از زمان های قدیم در کشور های آسیایی به عنوان داروی گیاهی کاربرد های فراوانی داشته است. اسانس این گیاه برای درمان یا پیشگیری از چاقی بسیار موثر می‏باشد. اسانس مریم گلی، بدن را در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‏کند. استرس اکسیداتیو خود به تنهایی عاملی است برای افزایش وزن و چاقی. از طرفی استرس اکسیداتیو، بدن را در معرض ابتلا به دیابت قرار می‌دهد و باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می گردد.

کاهش وزن طبیعی با سیر:

تحقیقات بر روی سیر بیانگر خواص دارویی زیادی است که این گیاه دارا می باشد.  از بین خواص درمانی فراوان سیر، می‌توان به اثرات این گیاه در جلوگیری از افزایش وزن و چاقی اشاره کرد.

کاهش وزن طبیعی و لاغری با سیر

چگونگی استفاده از اسانس‏های گیاهی برای کاهش وزن طبیعی:

برای استفاده از اسانس های گیاهی به منظور کاهش وزن طبیعی، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید، استفاده موضعی از این اسانس‏ها بهترین پیشنهاد برای کاهش وزن می‏باشد.

برای استعمال موضعی اسانس ها به نکات زیر توجه داشته باشید.

1 . این اسانس‏ها را فقط روی سطح پوست می‏توانید استفاده کنید.

2 . اسانس‏های ناخالص می‏توانند باعث تحریک و التهاب پوست شوند.

3 . پس از استعمال موضعی اسانس ها احتمال ایجاد آفتاب سوختگی افزایش می یابد، در نتیجه حتما از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.

4 .  اسانس‏های طبیعی و خالص، بسیار قوی هستند، در صورت نیاز به مصرف خوراکی آنها، حتما باید از دوز رقیق شده آن استفاده شود.

5 . اگر باردار هستید، قبل از استفاده از اسانس‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

پیش بینی می‌شود که چاقی  و افزایش وزن تا سال 2025 صدر نشین مشکلات تهدید کننده سلامتی در جهان باشد. کاهش وزن طبیعی و لاغری حاصل از آن می‌تواند همگان را از این معضل نجات دهد. برای کاهش وزن سریع، روشهای گوناگونی پیشنهاد می‌گردد. استفاده از بهترین اسانس‏‏‏‏های گیاهی برای کاهش وزن طبیعی و لاغری یکی از محبوب ترین این روشها است. در این رابطه مطالعه مقاله ” 13  گیاه که به کاهش وزن طبیعی و لاغری کمک می‏کنند” را از دست ندهید.

PN:0090

منبع:

https://www.healthline.com

محصولات مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code