فیتنس در خانه

Fitness At Home

PN:0092

 

برای افرادی که به هر دلیلی تمایل ندارند باشگاه ورزشی بروند، حالا یا باشگاه مناسب خودشان را پیدا نمی کنند یا نزدیک محل زندگی و محل کارشان سالن ورزشی خوبی پیدا نمی شود یا می خواهند تکی و به تنهایی تمرین کنند و یا حتی برنامه شان آنقدر فشرده است که امکان حضور در سالن‌های ورزشی را ندارند و در عین حال می‌خواهند اندام مناسبی داشته باشند، انجام تمرینات فیتنس در خانه، بهترین راهکار است.
واقعیت امر این است که در دنیای ماشینی امروزی ممکن است فرصت برای رفتن به باشگاه وجود نداشته باشد.
این افراد را باید به انجام تمرین فیتنس در خانه تشویق کرد. به این ترتیب آنها با تناسب اندام، بیشتر به عنوان یک شیوه زندگی روبه‌رو می‌شوند.
برای انجام یک برنامه تمرینی فیتنس در خانه نیاز به صرف هزینه زیاد نیست. تنها داشتن وسایل ساده‌ای مثل توپ‌های مناسب، دمبل و کش‌ها و باند های مخصوص تمرین فیتنس (Fitness) کافی است.
قبل از انجام تمرینات فیتنس در خانه، مطالعه مطلب زیر می تواند به شما کمک کند تا بهترین استفاده را از تمرین فیتنس در منزل ببرند.

 

اصول فیتنس در خانه :

1- گرم کردن اولین اصل تمرین فیتنس در منزل

گرم کردن می تواند راه رفتن روی تردمیل یا آهسته پدال زدن روی دوچرخه ثابت باشد. این اصل ساده را تحت هر شرایطی انجام دهید.

2- تمرینات هوازی (ایروبیک) دومین اصل تمرینات فیتنس در خانه

تقریبا هر حرکتی که باعث شود ضربان قلب کمی بیشتر از حالت عادی بشود، به عنوان تمرین هوازی تلقی می گردد. به عنوان مثال، این تمرین می تواند طناب زدن با سرعت کم و متعادل یا راه رفتن و استفاده از تردمیل و یا پدال زدن با دوچرخه ثابت باشد که در این مورد هم باید با سرعت متعادل این کار را انجام داد.

تمرین فیتنس در خانه

3- تمرینات مقاومتی سومین اصل تمرین فیتنس در منزل

تمرینات مقاومتی، شامل حرکاتی مثل شنا ،کرانچ شکم ، اسکات و حتی کار با دمبل های سبک هستند.

4- حرکات کششی اولین چهارمین تمرین فیتنس در خانه

انعطاف پذیری بدن را با حرکات معمولی کششی و حتی حرکات یوگا می شود افزایش داد.

تمرین فیتنس در منزل

5- سرد کردن بدن پنجمین اصل تمرین فیتنس در منزل

سرد کردن تقریبا شبیه به گرم کردن است، با این تفاوت که باید ضربان قلب را در حین کارهای هوازی که برای گرم کردن انجام داده می شوند، آرام آرام به حالت استراحت بیاورید(کاهش دهید).

 

زمان مناسب برای تمرین فیتنس در خانه

اگر شما یک مبتدی هستید، 30 دقیقه تمرینات هوازی هر روز و حداقل سه بار در هفته و برای تمرینات مقاومتی و قدرتی بین 20 تا 30 دقیقه هر روز و سه بار در هفته را هدف خود قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که تمرین قدرتی شما، تمام گروه های عضلانی مهم بدن یعنی بالا تنه ، پا ها ، شکم و پشت بدن را شامل می شود.
روی عضله هایی که روی آن ها کار می کنید ، تمرکز کنید . ببینید آنها را حس می کنید یا نه. اگر بر روی عضله ای از شکم کار می کنید ولی درد و حس فشار را روی آن زیاد احساس نمی کنید، پس مطمینا دارید اشتباه تمرین می کنید.
کارشناسان ورزش می گویند که یک راه خوب برای حفظ انگیزه و جلوگیری از حواس پرتی های روزمره مثل تلویزیون و اینترنت و غیره ، این است که تمرین فیتنس در خانه را، صبح خیلی زود انجام دهید.

 

چند نکته که برای تمرین فیتنس در منزل باید به خاطر داشته باشید

1) هر چند وقت یکبار برای تنوع از ویدیو های ورزشی مختلف برای ایده گرفتن در نوع ورزش استفاده کنید.

2) برای خودتان هدف بگذارید این هدف ممکن است مثلا از دست دادن مقدار مشخصی از وزنتان باشد. هدف باید طوری باشد که شما بدانید که در حال حاضر و به سرعت نمی توانید به آن برسید ، اما می دانید رسیدن به آن غیر ممکن هم نیست.

3) از اپلیکیشن های سلامتی استفاده کنید تا روند پیشرفت فعالیت ورزشی خود را داشته باشید. بدین ترتیب هر پیشرفت و یا حتی موفقیت های کوچک هم ثبت می شوند و باعث افزایش انگیزه برای فرد می شوند.

4) همانطور که خوابیدن و خوردن بخشی از زندگی هستند، ورزش را هم بخشی از زندگی قرار دهید. حتی اگر به قیمت تغییر سبک زندگی تان باشد . فکر کنید مثل خوردن و خوابیدن ، ورزش هم پایان نمی پذیرد. از این چارچوب ذهنی که ورزش چیزی است که شما فقط برای یک دوره زمانی انجام می دهید ، خارج شوید.

5) برنامه و زمان بندی داشته باشید. یک تقویم داشته باشید و روز های تمرینات خود در هر ماه را علامت گذاری کنید تا اگر در روز تمرین یا روز قبلش برنامه ای پیش آمد، شما بتوانید سریعا تغییرات را اعمال کنید.
تمرینات فیتنس در خانه، انگیزه بخش افرادی است که به هر دلیل، امکان حضور در سالن های ورزشی را ندارند. فیتنس در خانه، در حقیقت انجام تمرینات ورزشی با ابزار های بسیار ساده و ارزان در منزل و یا محل کار می‌باشد. تمرین فیتنس در خانه را در ابتدای کار، با شدت کم شروع کنید و سپس به مرور زمان آنرا افزایش دهید. بهتر است تمرین فیتنس در منزل را ابتدای صبح انجام دهید تا بدین ترتیب شادابی و انرژی کافی برای انجام فعالیت های روزانه را داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر فیتولند مطالعه مقالات “بهترین تمرینات تناسب اندام (Fitness) ” و “تغذیه مناسب برای فیتنس” را به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند.

منبع :
https://www.webmd.com

4 دیدگاه برای فیتنس در خانه ثبت شده است

    1. تفاوت فیتنس و بدنسازی بیشتر، از لحاظ تاثیر روی شکل بدن، رژیم غذایی و نوع تمرین هایی است که ورزشکاران انجام می دهند. تنها هدف ورزش بدنسازی، افزایش حجم بدن است. اما هدف فیتنس (Fitness)، توانایی انجام وظایف روزانه با قدرت و بدون خستگی و با انرژی کافی و در اصطلاح کم نیاوردن بدن است. برای دریافت اطلاعات بیشتر به مقاله “تفاوت فیتنس و بدنسازی” در فیتولند مراجعه فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code